SCHUNK: Specializovaná technologie upínání s nulovým bodem

schunk

Upínací moduly s nulovým bodem jsou již řadu let ve výrobě účinným optimalizátorem nastavení. Univerzálně použitelné standardní upínací moduly v různých velikostech umožňují téměř neomezené množství upínacích řešení. Nyní SCHUNK jde ještě o krok dále: moduly specializující se na průmyslové a aplikační oblasti přenášejí výhody technologie do nových oblastí aplikace – od leteckého průmyslu a výroby aditiv až po výrobu nástrojů a forem.

schunk
SCHUNK VERO-S Aviation umožňuje přímé upnutí konstrukčních prvků v leteckém průmyslu bez deformace

spannmodul
Speciální program pro letectví
Se společností VERO-S Aviation nyní SCHUNK přenáší své odborné znalosti v oblasti nulového bodu do leteckého průmyslu. Obzvláště hliníkové konstrukční komponenty jsou považovány za výzvu při obrábění, protože uvolněná vnitřní napětí materiálu dosud zpomalila produktivitu obrobků, které jsou obvykle mezi jedním a deseti metry dlouhé. Aby se uvolnily části, musí být upnutí znovu a znovu nastavena nebo kompletně přestavěna. Přesně tam přichází VERO-S Aviation: Flexibilní program zaručuje volný přístup z pěti stran, definovanou upínací situaci, vysokou přesnost opakování a polohování, perfektní geometrickou přesnost a obrovské síly vtažení a přidržování. Především to snižuje úsilí při sestavování na minimum. Modulární systém lze použít při obrábění i odjehlování, Změřte a sestavte. Opakovatelná nastavení jsou možná ve velmi krátké době pomocí individuálních plánů nastavení. Centrálním prvkem jsou kompenzace upínacích ostrovů, které umožňují přesné, bez deformace upínání a bez kolize bez manuálního úsilí, snižují vnitřní napětí v součástech a tlumí vibrace během obrábění. Tajemství spočívá ve speciální montáži upínacích jednotek, které mohou být upnuty pružinami a pneumaticky uvolněny. Místo namáhavého rozebírání komponenty se fixace jednoduše uvolní, načež se komponenta uvolní a může být znovu uvolněna v uvolněné poloze. Vyhovující upínací jednotky zajišťují kompenzaci změn délky souvisejících s teplotou. S flexibilním a tudíž nezávislým na obrobku lze počet upnutí výrazně snížit. Současně se sníží úsilí při nastavování jednotlivých nastavení. Flexibilní přímé upnutí navíc minimalizuje vibrace během obrábění, což má pozitivní vliv na kvalitu povrchu a životnost nástroje.

Zkrácení doby nastavení v 3D tisku
Vero-SKompletně utěsněný upínací modul SCHUNK VERO-S NSE-AM mini 78-20, který je speciálně navržen pro použití v aditivní výrobě, slibuje krátké výrobní doby a vysokou produktivitu ve 3D tisku. Modul přenáší myšlenku nastavení v sekundách, která byla vyzkoušena a testována v procesech obrábění, na stroje pro laserové slinování (SLS) a laserové tavení (SLM). S maximální provozní teplotou 200 ° C je speciálně připraven pro systémy s aktivním ohřevem. Jeho kompaktní rozměry (ø 78 mm, výška 20 mm nad stolem stroje) zajišťují optimální tok tepla k podkladové desce, takže po procesu rychlé výměny lze rychle dosáhnout cílové teploty potřebné pro 3D tisk a rychle zahájit výrobu. Modul, který je také vhodný pro práci v atmosféře inertního plynu a může s ním být provozován, může být plně integrován do stolu stroje a podle potřeby kombinován s dalšími moduly. Poloměry vkládání usnadňují načítání. Pro použití jako jediný upínací modul má SCHUNK ve své nabídce také verzi s integrovaným anti-rotačním zařízením. S integrovanou funkcí turbo jako standardu je tažná síla na modul 1 500 N. Skutečné napětí nastává bez vnějšího napájení energií pomocí pružinové síly, je pozitivní a samosvorné. Substrát nebo základní desky proto zůstávají bezpečně napnuté, i když tlak náhle poklesne. Opakovatelnost upnutí je <0,005 mm. K otevření je dostatečný tlak v pneumatickém systému 6 barů. Protože rozhraní modulu odpovídá rozhraní upínacích modulů VERO-S NSE mini 90-25 pro obráběcí stroje, lze dodatečně vyrobené komponenty včetně základní desky pro následné zpracování nahradit přímo na obráběcích strojích pomocí rozhraní VERO-S NSE mini. To umožňuje implementovat kontinuální procesní řetězec od 3D tisku po obráběcí stroj k měřicímu stroji.

Automatické nakládání stroje
schunkSCHUNK vyvinul automatizační modul VERO-S NSE-A3 138 zejména pro automatizované nakládání obráběcích strojů a pro aplikace v manipulační a automatizační technologii. Modul automatizace je vybaven systémem řízení a výkonnou funkcí odfukování pro procesně spolehlivou výměnu obrobku a upínacího zařízení, která během procesu výměny pečlivě čistí opěrnou plochu. Kromě toho pružinový kuželový zámek zabraňuje vstupu třísek nebo nečistot do výměnného rozhraní. Obrovská tažná síla 8 000 N nebo 28 000 N s aktivovanou funkcí turbo a vysoká rozměrová stabilita těla modulu těží z tuhosti automatizovaných řešení rychlých změn. Tímto způsobem lze spolehlivě absorbovat i vysoké momenty naklápění a boční síly. V závislosti na aplikaci lze moduly kombinovat v libovolném počtu. Opakovatelnost je <0,005 mm. Aby bylo možné ovládat upínací zařízení pomocí plug & work, nabízí SCHUNK také modul s přenosem médií, který je určen pro kapaliny s přípustným tlakem systému do 300 bar. Pro použití jako jediný upínací modul je automatizační modul k dispozici také s anti-rotačním zámkem – buď s nebo bez přenosu médií. V automatizovaném provozu zajišťují centrovací vložky s pružnými prvky opakovatelnou orientaci a maximální možnou spolehlivost procesu. S VERO-S NSE-A3 138 rozšiřuje SCHUNK svou řadu upínacích modulů pro automatizované aplikace. Paletizační modul VERO-S NSA plus se již několik let úspěšně používá pro automatickou výměnu upínacích palet ve obráběcích strojích. Zajišťuje zatahovací síly až 15 000 N a přídržné síly přes 100 000 N. Zatímco NSE-A3 sleduje klasický design upínacích modulů VERO-S NSE plus nulový bod s vnitřním kuželem a byl speciálně vybaven pro automatické aplikace, paletizační modul NSA plus je vybaven vnějším kuželem, který lze použít snadno se čistí.

schunk

SCHUNK VERO-S WDM-5X zaručuje optimální přístupnost při 5osém obrábění. Upínací moduly se ovládají rychle a snadno pomocí imbusového klíče.

Přímé upnutí – aktivováno ručně nebo pneumatickyschunk
Kromě osvědčené, pneumaticky ovládané řady VERO-S WDP-5X, která je na trhu známá pod předchozím názvem VERO-S WDB, SCHUNK nyní zavádí manuální modulární systém VERO-S WDM-5X. Nová řada také umožňuje definovanou upínací situaci, spolehlivou simulaci a vysoce efektivní obrábění bez kolizí z pěti stran pomocí základních a přídavných modulů. Upínací moduly jsou ovládány bez média a bez ohledu na periferie stroje v žádném okamžiku pomocí imbusového klíče. Jeden šroub postačuje pro spojení upínacích modulů navzájem nebo s odpovídajícími základními moduly. Protože není k tomu zapotřebí žádný stlačený vzduch, mohou být upínací moduly použity odděleně od pneumatického systému, například na externích instalačních stanicích nebo v celé řadě strojů. Lze je kombinovat s téměř všemi typy stolů strojů pomocí flexibilních upevňovacích systémů. Pomocí různých redukčních adaptérů je možné 5stranné obrábění bez rušení. Pomocí adaptéru pro nastavení výšky lze rychle a snadno upnout různé tvary obrobku. Pokud to chcete ještě pohodlněji, můžete použít pneumaticky ovládanou řadu VERO-S WDP-5X. Bez ohledu na výšku napínacích sloupů jsou přímé napínací moduly napájeny stlačeným vzduchem prostřednictvím patentovaného přenosu médií a zajištěny pozitivním a pozitivním uzamykacím spojením s tahovými silami až 25 000 N (při ovládacím momentu 50 Nm). Integrovaná funkce výsuvu zajišťuje maximální držení, takže je zaručena maximální stabilita.

Zdroj zprávy: SCHUNK

SCHUNK