Špičkoví odborníci na přenos technologií do praxe se sejdou na prestižní konferenci na VŠB-TUO

všb konference transfer

Jak posílit spolupráci mezi vědou a firmami, podpořit inovace a pomoci českým podnikům uspět v konkurenci – právě o tom bude 12. Národní konference transferu, která se uskuteční 19. a 20. března na VŠB – Technické univerzitě Ostrava. Prestižní akce, která se koná pod záštitou spolku Transfera.cz, propojí odborníky z akademické sféry, podnikatelského prostředí i veřejného sektoru. Zájemci se mohou registrovat do 12. března na webu konference. Ústředním tématem letošního ročníku je Transfer technologií jako součást inovačního ekosystému.

všb konference transfer

„Mnoho skvělých nápadů vzniká na univerzitách a ve výzkumných centrech, ale ne všechny najdou cestu do firem a každodenního života. Na konferenci se proto budeme bavit o tom, jak urychlit přenos inovací z laboratoří do reálného světa, podpořit startupy a spin-offy, efektivně propojit univerzity s průmyslem a přispět tak k rozvoji ekonomiky,“ uvedl prorektor VŠB-TUO pro strategii a spolupráci Igor Ivan.

Ústřední téma podle něj nebylo zvoleno náhodně. VŠB-TUO se totiž podílí na budování inovačního ekosystému v Moravskoslezském kraji mimo jiné i díky strategickému projektu REFRESH a transfer technologií do praxe hraje v tomto úsilí klíčovou roli.

„Věříme, že konference seznámí s nejnovějšími trendy a povede k novým nápadům. Chceme ukázat, že věda a byznys mohou jít ruku v ruce,“ doplnil Ivan.

Program zahrnuje odborné přednášky a tři diskuzní panely, které se věnují klíčovým aspektům transferu technologií a znalostí. Zatímco první panel se zabývá aktuálními trendy a legislativou, druhý se zaměřuje na průmysl a ekonomický růst a třetí řeší vytvoření udržitelného ekosystému spolupráce.

Misan Tungaloy

Reklama

„Tato struktura umožňuje účastníkům získat komplexní přehled o současném stavu a budoucích výzvách v oblasti transferu technologií a znalostí. Klíčovou roli budou hrát i partneři konference, jimiž jsou vedle Transfery.cz také Svaz průmyslu a dopravy ČR, Moravskoslezské inovační centrum a REFRESH – největší projekt v historii VŠB-TUO, jehož úkolem je transformovat Moravskoslezský kraj pomocí inovací a nových technologií na „chytrý a zelený“. Tato partnerství podtrhují význam konference jako vrcholné platformy pro sdílení poznatků a zkušeností v oblasti transferu technologií v České republice,“ řekla vedoucí Centra transferu technologií VŠB-TUO Michaela Manová.

V programu vystoupí nejen zástupci partnerských institucí, ale do programu se zapojí také odborníci z Technologické agentury ČR, CzechInvestu či komerčního sektoru. Podrobný program je dostupný na webu konference. Národní konference transferu je putovní, loni se uskutečnila na Vysokém učení technickém v Brně a o rok dříve ji hostila Univerzita Palackého v Olomouci.

Zdroj zprávy: VŠB-TU Ostrava
všb