Společnost ABB dodává kabelové svazky Ty-Rap ™ pro misi NASA Mars 2020 Perseverance

Perseverance

Rover mise NASA na Mars Perseverance spoléhá při prozkoumání svého nového planetárního domova na nejpokročilejší technologii na světě. Rover, který přistál na Marsu 18. února 2021, je zároveň vybaven kabelovými sponami Ty-Rap ™ od společnosti ABB, které se také používají po celém světě.

Kabelové svazky Ty-Rap od ABB najdete v budovách, metrech, v hlubinách oceánů a ve vesmíru. Jsou vyrobeny takovým způsobem, aby odolaly vysoké zátěži při cestování vesmírem a jsou chráněny proti korozi a záření i v extrémních podmínkách. Aby byla zajištěna vnitřní a vnější instalace a komponenty roveru a zabezpečeno výzkumné a laboratorní vybavení, nainstalovala NASA stejné kabelové svazky Ty-Rap používané v komerčních aplikacích po celém světě.

PerseveranceRover mise NASA na Mars Perseverance je vybaven kabelovými sponami Ty-Rap ™ od ABB.

„Stejně jako standardní kabelové svazky v domě pomáhají zabezpečit vše od vnitřních kabelů po venkovní osvětlení, vysoce výkonné produkty Ty-Rap také spolehlivě spojují a zajišťují vodiče a zařízení roveru,“ řekl Matthias Heilmann, vedoucí instalačních produktů ABB. “ Již téměř 50 let se kabelové svazky Ty-Rap osvědčily v nejnepříznivějších podmínkách na Zemi a chránily komponenty před silnými vibracemi a extrémními výkyvy teplot při dřívějších vesmírných expedicích. “

Divize, nyní známá jako ABB Installation Products, dodává vesmírný program od roku 1973. Kabelové pásky Ty-Rap se stále používají na současném roveru NASA Curiosity a dříve se používaly na dvojitých roverech Spirit a Opportunity. Původně patentované v roce 1958 se standardní kabelové vázací pásky Ty-Rap, známé svým uzamykacím zařízením Grip of Steel ™, používaly v komerčním a domácím sektoru. Od té doby bylo vyrobeno téměř 30 miliard kabelových svazků Ty-Rap – pokud jsou umístěny vedle sebe, odpovídá to vzdálenosti, která sahá více než desetkrát k Měsíci a zpět.

Perseverance

Mars 2020 Vytrvalost Rover posláním je součástí NASA Mars Exploration Program, dlouhodobé iniciativy robotický průzkum rudé planety. Mise se zabývá důležitými vědeckými otázkami souvisejícími s průzkumem Marsu, včetně potenciálu pro život na Marsu.

ABB má dlouhodobé partnerství s NASA, která začala před více než 30 lety dodávat optické senzory pro experimenty s raketoplány. V listopadu 2020 společnost oznámila, že podepsala smlouvu s laboratoří Jet Propulsion Laboratory NASA. V rámci této dohody budou klíčové technologie společnosti ABB a jejího partnera Nüvü Camēras použity na palubě vesmírného dalekohledu v roce 2025 k zachycení prvních vesmírných snímků planet mimo naši sluneční soustavu na cestě. ABB také dodává klíčovou technologii pro meteorologické satelity NASA JPSS. Tyto meteorologické satelity představují významnou část amerických vesmírných misí.

Divize Instalační produkty ABB, dříve Thomas & Betts, je součástí divize elektrifikace a je světovým lídrem ve vývoji, výrobě a marketingu produktů pro připojení, ochranu a distribuci elektrické energie v průmyslu, stavebnictví a ve společnosti Utilities. . S více než 200 000 produkty pod více než 38 prémiovými značkami jsou řešení od instalačních produktů ABB žádaná všude tam, kde se používá elektřina.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední technologická společnost, která energicky prosazuje transformaci společnosti a průmyslu do produktivnější a udržitelnější budoucnosti po celém světě. Spojením svého portfolia v oblastech elektrifikace, robotiky, automatizace a pohonné techniky se softwarem definuje ABB limity technologicky proveditelného a umožňuje nové špičkové výkony. ABB se může ohlédnout za úspěšnou historii více než 130 let. Úspěch společnosti je založen na talentu jejích přibližně 105 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích. www.abb.com

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male