Společnost Bosch otevřela v Boru u Tachova logistický sklad divize Building Technologies

Building technologies

Společnost Bosch po několika měsících náběhového provozu 5. října 2021 slavnostně otevřela za přítomnosti zástupců společností Bosch, DHL a CTPark Bor svou již osmou pobočku v České republice. V průmyslových prostorách CTParku v Boru o rozloze téměř šestnáct tisíc čtverečných metrů nově sídlí logistický sklad divize Bosch Building Technologies.

“Těší mě otevření další pobočky Bosch na území České republiky a věřím, že díky její výhodné poloze přispějeme v oblasti logistiky ke konkurenceschopnosti mezinárodní sítě společností Bosch,“ řekl Milan Šlachta, reprezentant skupiny společností Bosch v ČR.

 

Bosch Bor park sklad

Prostor logistického skladu divize Bosch Building Technologies v Boru.

Bosch logistický park

Slavnostní pásku přestřihli zástupci společností Bosch, DHL a CTPark.

Zleva: Jiří Provalil, vedoucí logistického skladu, Ronald van Elsacker, vedoucí logistických operací divize Building technologies pro region EMEA, Michael Jäger, ředitel divize Building Technologies a Milan Šlachta, representant skupiny společností Bosch.

Společnost Bosch přestěhovala logistický sklad divize Building technologies do České republiky z Nizozemí. Jedním z hlavních kritérií pro umístění skladu do Boru byla výhodná poloha v rámci regionu EMEA, kterému sklad slouží. Svou polohou poskytuje CTPark Bor skvělou dostupnost evropské i globální sítě dopravních a dodavatelských řetězců. Samotný prostor je tzv. cross-dock (dvouhlavý sklad) a nabízí možnost budoucího rozšíření. ,,Budovu jako takovou jsme převzali na začátku roku 2021, od června probíhala relokace z Nizozemí. Prostor skvěle splňuje naše požadavky ve všech ohledech, včetně těch na šetrnost provozu k životnímu prostředí,“ dodal Michal Jäger, vedoucí divize Bosch Building technologies.

CTParku v Boru

Nový sklad je jedním ze tří skladů divize Building Technologies, další dva se nachází v Americe a Singapuru. Hlavní činností skladu je distribuce zboží divize která se zabývá systémy pro zabezpečení objektů, energetickou účinností a automatizací budov.

Zdroj zprávy: BOSCH
Bosch