Společnost Bosch uspořádala již čtvrtý ročník Mechathonu

bosch

Přes tři desítky studentů technicky zaměřených vysokých škol se zúčastnily v pořadí již čtvrtého ročníku oblíbené robotické soutěže Mechathon. Ten se letos konal po dvouleté pauze přímo v českobudějovickém závodě společnosti Bosch. Celkem osm týmů o čtyřech členech pracovalo nepřetržitě 25 hodin na zadaném úkolu z oblasti logistiky a robotiky. Vítězem se stal tým složený ze studentů Fakulty strojní z ČVUT.

bosch Mechathon

 

32 studentů, 8 týmů a 25 hodin práce
Celkem 32 studentů z ČVUT, Univerzity Karlovy nebo Západočeské univerzity mělo za úkol sestavit a naprogramovat autonomního robota tak, aby byl schopen detekovat příslušné zboží, naložit ho a odvést na cílové stanoviště. Na zpracování úkolu bylo vyměřeno 25 hodin čistého času a většina z týmů se úkolu zhostila tak zodpovědně, že se práci věnovala nonstop celou noc. Studenti dostali výjimečnou příležitost poznat nové technologie, využít své znalosti a nápaditost a vytvořit vlastní unikátní řešení ve spolupráci s ostatními členy týmu. „Soutěž Mechathon přináší studentům jedinečnou příležitost propojit studovaný obor s praxí. Práce v týmu, pod časovým tlakem a s omezenými prostředky je to, s čím se v budoucnu jistě setkají. Jsme moc rádi, že se nám podařilo zorganizovat již čtvrtý ročník, na kterém opět vládla skvělá atmosféra. Věříme, že Mechathon je pro studenty skvělým zážitkem i zkušeností,“ shrnuje Milan Šlachta, reprezentant Bosch Group v České republice.

bosch Mechathon

 

MechathonMechathonu se za uplynulé čtyři ročníky zúčastnilo už 152 studentů, nechybí ani zastoupení dívek, kdy v každém týmu je vždy alespoň jedna studentka. „Já mám strašnou radost, že jsme vyhráli. To jsem fakt nečekal. Mechathon mi mimo rozšíření obzorů z oblasti logistiky a robotiky také umožnil vyzkoušet si práci v týmu. Všechno tohle považuji za opravdu neocenitelné zkušenosti,“ komentuje svou účast student ČVUT Petr Sokol z týmu Goran, který letošní Mechathon vyhrál.

Mechathon bosch

Po celý víkend byli studentům k dispozici také odborní mentoři, kteří působí v různých divizích společnosti Bosch. Letošní ročník byl o to zajímavější, že každý z mentorů působil zároveň jako kouč jednoho z týmů. Své zkušenosti, znalosti a cenné rady však mentoři předávali napříč týmy a pomáhali studentům s 3D tiskem, konstrukcí či programováním robota. Účastníci měli také jedinečnou možnost nahlédnout přímo do pobočky v Českých Budějovicích. V rámci prohlídky se studenti podívali do akustických komor, kam se vejde i celý automobil, na zkušební stavy, kde se testují produkty, aby obstály i v těch nejnáročnějších podmínkách, a do oddělení 3D tisku, které disponuje nejmodernějšími technologiemi, včetně 3D tisku z kovu.

bosch Mechathon

Více informací o tom, co je Mechathon, fotodokumentaci a video z průběhu naleznete na webových stránkách www.mechathon.cz.

Zdroj zprávy: BOSCH
Bosch