Společnost Hexagon spouští iniciativu 100%EV pro urychlení vývoje a výroby elektromobilů

hexagon

Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon, přední světový výrobce a dodavatel měřicích technologií, představila iniciativu 100%EV, jejíž cílem je strategická pomoc inovacím v oblasti elektromobility. Tato iniciativa nabízí nové, inteligentní výrobní technologie pro vývojáře, konstruktéry a OEM výrobce. Tyto technologie propojují zkušenosti z automobilového vývoje, výroby a metrologie tak, aby cesta k elektromobilitě a jejímu celospolečenskému přijetí byla rychlejší a efektivnější.

Elektrifikace dopravy je největším zlomem automobilového průmyslu za poslední desetiletí, která určuje zcela novou etapu dopravy. S ohledem na životní prostředí nabízí nový potenciál udržitelnosti dopravy s nízkými emisemi. Více než 70 zemí z celého světa si do roku 2050 stanovilo za cíl uhlíkovou neutralitu, a proto automobilový průmysl musí splňovat tyto legislativní normy, náročné časové termíny a zároveň vyvíjet nové modely. Iniciativa 100%EV přináší rychlé inovace vedoucí k novým třídám vozidel, které budou vynikat nad vozidly se spalovacími motory. Řidiči se nebudou muset obávat o výkon automobilu, dojezdovost, ani o jeho náklady.

I navzdory relativní celosvětové nezralosti trhu a globálním lockdownům kvůli pandemii COVID-19, se prodeje elektromobilů, na rozdíl od automobilů se spalovacími motory, i nadále zvyšovaly. Uspokojení poptávky po elektrických automobilech tak staví výrobce do ideální pozice na další revoluci v e-mobilitě. Podle předpokladů budou elektromobily do roku 2025 představovat třetinu automobilového trhu, do konce roku 2030 dokonce více než polovinu.

Vývoj elektromobilů je však na počátku. Rychlý obrat k elektrifikaci vozidel lze řešit pouze prostřednictvím chytrých výrobních technologií, které podporují rozvoj elektromobility a napomáhají tomu, aby byla cesta ke 100% elektromobilitě rychlejší a nákladově efektivnější.

hexagon

Elektromobilita je klíčem k budoucnosti
Technologie pro vývoj, konstrukci a výrobu od společnosti Hexagon již používají hlavní průmysloví hráči jako Volkswagen nebo Bosch a mají vliv na více než 75 % již dnes vyráběných vozidel. Prostřednictvím iniciativy 100%EV Hexagon soustředí své komplexní technologie a odborné znalosti na to, aby výrobcům pomohla tyto procesy integrovat, urychlila globální přechod na elektromobilitu, usnadnila výrobu elektromobilů a zároveň snížila náklady.

Řešení 100%EV od společnosti Hexagon automobilovému průmyslu pomůže překonat nové výzvy spojené s elektromobilitou. Pomůže například s optimalizací účinnosti elektrických pohonných jednotek od mechanické konstrukce po přesné obrábění, s optimalizací akustiky vozidla pro zabránění hluku motoru a s optimalizací výroby a kontroly kvality pro výrobu účinnějších baterií a elektromotorů. Cílem iniciativy 100%EV je spojit roztříštěné vývojové procesy a dříve samostatné disciplíny, odemknout potenciál inovacím a umožnit široké přijetí elektromobility před zákonem stanovenými termíny.

hexagon


Hexagon logoDivize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon je předním světovým výrobcem a dodavatelem 3D měřicích zařízení a řešení pro zpracování naměřených dat. Poskytuje průmyslové měřicí systémy pro všechny oblasti a společnosti, ve kterých je zapotřebí měření rozměrů a tvarů výrobků a ve kterých se zároveň s naměřenými daty dále pracuje. Naše řešení nachází uplatnění v celé řadě oblastí: automobilový a letecký průmysl, dopravní a zemědělská technika, energetika, elektronika, medicínské technologie, těžký průmysl, obrábění a mnoho dalších. Součástí portfolia je i kompletní nabídka sond a jejich příslušenství pro měření v obráběcích strojích. Více informací na hexagonmi.com.

Pro více informací o těchto produktech kontaktujte obchodní zastoupení Hexagon Manufacturing Intelligence v ČR a SR:

Obchodní oddělení Praha
Jana Tvarohová
E-mail: jana.tvarohova@hexagon.com
Tel.: +420 272 680 830
Mobil: +420 727 983 625

Články na podobné téma:
Plně automatizovaná robotická buňka pro integrované měření kvality od Hexagonu
Hexagon: Fotogrammetrická měření do dílenských prostředí
Maximalizujte efektivitu souřadnicových měřicích strojů s HxGN SFx | Asset Management
Hexagon nabízí výrobcům komplexní řešení pro měření trubek a drátů
GLOBAL Lite je atraktivní řešení pro automatizovanou kontrolu od společnosti Hexagon
Společnost Hexagon rozšířila v ČR a SR sortiment o kompletní nabídku příslušenství pro měření v obráběcích strojích
Hexagon: Měřicí ramena Absolute Arm vylepšují procesy kontroly kvality a zvyšují produktivitu
Hexagon uvádí inovativní řešení pro 3D měření a autonomní budoucnost
R.D.I. předvádí průmyslové měřící skenery HEXAGON