Společnost OEZ ze skupiny Siemens daruje na rozvoj regionu 3,5 milionu korun

Siemens OEZ Letohrad

Ve středu 15. června 2022 v prostorách Městského úřadu v Letohradě podepsali generální ředitel společnosti OEZ Roman Schiffer, finanční ředitel společnosti OEZ Franz Girschick a starosta města Letohrad Petr Fiala darovací smlouvy na vzdělávací, zdravotní a sociální projekty pro letohradský region v celkové hodnotě 3,5 milionu korun.

Siemens OEZ Letohrad

 

„OEZ je již 80 let neodmyslitelně spojen se životem ve městě. Podpora našeho regionu, města Letohrad a místních obyvatel je důležitou součástí naší strategie. Velmi si vážím našich vztahů a vzájemné spolupráce se zastupiteli města Letohrad. Jsem moc rád, že jsme po dvouleté pauze mohli opět podpořit tradiční Mezinárodní hudební festival v Letohradě, podílet se na spolufinancování rekonstrukce objektu s byty pro sociálně znevýhodněné občany nebo pomoci místní Domácí hospicové péči. Významná část finančního daru bude určena na podporu běženců z Ukrajiny, kteří pobývají v letohradském regionu,” uvádí generální ředitel OEZ Roman Schiffer.

V roce 2022 podpoří OEZ tyto organizace a projekty: Domácí hospicová péče získá 350 000 Kč na medikaci, péči odborníků o paliativní pacienty a zdravotní pomůcky, základní školy U Dvora a Komenského dostanou každá 100 000 Kč na modernizaci výpočetní techniky. Příspěvek 100 000 Kč pro Městskou knihovnu Letohrad bude využit na doplnění vzdělávací literatury, konání 31. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu v Letohradě firma podpoří částkou 350 000 Kč.

Siemens OEZ Letohrad

Společnost OEZ přispěje i na rekonstrukci objektu s byty pro sociálně znevýhodněné, a to částkou 1 900 000 Kč, Zařízení paliativní péče v LÚ Albertinum Žamberk dostane 100 000 Kč. Na pomoc běžencům z Ukrajiny, kteří pobývají v letohradském kraji, půjde 500 000 Kč.

Přehled podpořených organizací:

Domácí hospicová péče 350 000 Kč
Modernizace výpočetní techniky ZŠ U Dvora 100 000 Kč
Modernizace výpočetní techniky ZŠ Komenského 100 000 Kč
Doplnění vzdělávací literatury do Městské knihovny 100 000 Kč
Podpora konání 31. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu v Letohradě 350 000 Kč
Spolufinancování rekonstrukce objektu s byty pro sociálně znevýhodněné 1 900 000 Kč
Zřízení paliativní péče v LÚ Albertinum Žamberk 100 000 Kč
Podpora běženců z Ukrajiny 500 000 Kč

Siemens OEZ Letohrad

 

Dar společnosti OEZ ocenil i starosta města Letohrad, Petr Fiala. „Upřímně si vážím dlouhodobé spolupráce s naším největším zaměstnavatelem, společností OEZ. Její přístup k podpoře potřebných aktivit v našem regionu je bez nadsázky příkladný. Díky tomu můžeme pomoci mnoha smysluplným projektům k jejich zrodu a realizaci. Díky za to!“

Siemens OEZ Letohrad

OEZ s.r.o. je součástí koncernu Siemens. Firma sídlí v Letohradě a zaměstnává téměř 2 000 lidí z Letohradska a okolí. Zaměřuje se na výrobu přístrojů jištění nízkého napětí.

Zdroj zprávy: Siemens
siemens