Společnost Sandvik Coromant jmenuje dva nové členy managementu

sandvik coromant

Společnost Sandvik Coromant, světová jednička v oboru obrábění kovů, jmenovala do svého manažerského týmu dva nové členy. Viceprezidentem a ředitelem pro globální prodej se od 1. května 2022 stává Michael Eneberg. V červnu se k vedení firmy připojí i nový ředitel divize pro fúze a akvizice (M&A) Nicolas Dellachiesa. Eneberg i Dellachiesa budou přímo podřízeni prezidentce Sandvik Coromant Helen Blomqvistové. Oba budou hrát velmi důležitou roli v globálním růstu společnosti.

​​Michael Eneberg patří k věrným zaměstnancům společnosti Sandvik Coromant, pro Sandvik Group pracuje na různých pozicích už 16 let. Kariéru zahájil v Sandviku ve švédském Sandvikenu v roce 2003, poté přešel do firem Sandvik Tooling a Sandvik Coromant Japan, následně šéfoval pobočce Sandvik Coromant Indonesia a byl jednatelem Sandvik Indonesia. Naposledy Eneberg zastával pozici generálního ředitele Diamond Tools Group, předtím byl generálním manažerem Sandvik Coromant pro oblast Jižní Asie (tam zodpovídal za prodej v Indii, Japonsku a Jihovýchodní Asii). V té době byl též jednatelem Sandvik Japan. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou ve Stockholmu, kde získal titul magistra.

Ve své nové roli bude plně zodpovědný za vedení, vývoj a realizaci všech aspektů, které se týkají globálních prodejních aktivit Sandvik Coromant. Mezi ně patří aktivity týkající se širokého portfolia firemních nástrojů na obrábění kovů, ale také rostoucí počet digitálních služeb potřebných pro Průmysl 4.0.

Pro zvýšení prodejních čísel se Eneberg chystá využít svých zkušeností z Asie. „Dlouhé roky jsem strávil posilováním pozice Sandvik Coromant v asijsko-pacifickém regionu. Těší mě, že se teď můžu do společnosti vrátit na globální úrovni a podílet se na budoucím růstu,“ prohlásil. „Kromě toho se těším na spolupráci s experty po celém světě, abychom společně pomohli celosvětově šířit řešení společnosti Sandvik Coromant v oblasti obrábění kovů – řešení, která vedou k větší účinnosti, spolehlivosti i udržitelnosti.“


Michael Eneberg
Michael Eneberg

V červnu 2022 se novým viceprezidentem a ředitelem pro fúze a akvizice stane Nicolas Dellachiesa, jenž je v současnosti ředitelem pro fúze a akvizice investičního bankovnictví ve společnosti Seabury Capital. Převezme zodpovědnost za rozvoj akviziční strategie společnosti Sandvik Coromant. Jeho úkolem bude akvizice zrychlit a soustředit se přitom na tvorbu hodnot, synergie a integraci. Povede tým pro fúze a akvizice a bude aktivně spolupracovat s jinými divizemi a obchodními úseky Sandviku a širší Sandvik Group.

Kromě své kariéry v investičním bankovnictví má za sebou Dellachiesa práci pro mnohé průmyslové firmy, například v leteckém průmyslu (Airbus).

Prezidentka Sandvik Coromant Helen Blomqvistová komentovala nástup nových členů do firemního managementu těmito slovy: „Michael i Nicolas mají v našem oboru bohaté zkušenosti. Michael se výborně vyzná v obráběcím průmyslu, zároveň ale rozumí orientaci na zákazníka a umí pomáhat lidem i firmě k růstu. Nicolas zase během své kariéry vystřídal celou řadu pozic v technické i finanční oblasti, takže do manažerského týmu přináší pohled z různých perspektiv. Může nám tak pomoci navazovat pevné kontakty s partnery a firmami, které získáme v rámci akvizic.“

Nicolas Dellachiesa

Nicolas Dellachiesa

​Sandvik Coromant
Společnost Sandvik Coromant, která je součástí globální průmyslové strojírenské skupiny Sandvik, zaujímá vedoucí postavení v oblasti výroby nástrojů a nabídky odborných znalostí i řešení pro obrábění kovů, jimiž se řídí průmyslové standardy a inovace požadované kovozpracujícím průmyslem nyní, i pro další průmyslovou epochu. Podpora vzdělávání, rozsáhlé investice do výzkumu a vývoje i silné partnerství se zákazníky jsou zárukou rozvoje technologií obrábění, které přinášejí změny, udávají směr a určují budoucnost průmyslové výroby. Celosvětově společnost Sandvik Coromant vlastní více než 1700 patentů, zaměstnává přes 8000 zaměstnanců a své zastoupení má ve 150 zemích.

Zdroj zprávy: SANDVIK Coromant