Společnost Siemens představuje digitalizované nasávací kouřové hlásiče řady ASD+ pro průmyslové haly

Společnost Siemens představila dva nové nasávací kouřové hlásiče FDA261 a FDA262, které jsou určeny především pro náročné instalace systémů EPS v rozlehlých objektech, jako jsou velká datová centra, sklady internetových obchodů nebo průmyslové výrobní haly. Každá jednotka nasávacího kouřového hlásiče pokryje až 6.700 m2, což je aktuálně nejvíce ze všech zařízení nabízených na trhu. Nový hlásič Siemens ASD+ navíc zvládne pokrýt až 2.000 m2 v instalacích s nejvyššími nároky na citlivost (ve třídě A).

Nová intuitivní aplikace ASD Connect zajistí snadné uvedení do provozu pomocí chytrého telefonu. Aplikace automatizuje celý proces od návrhu po konfiguraci, a výrazně tak šetří čas a snižuje náklady na zprovoznění.

siemens FDA 262

Nové hlásiče podle moderních trendů

„Nasávací hlásiče hrají důležitou roli v ochraně moderní infrastruktury. Podporují trendy energetické transformace a digitalizace v požární ochraně. Jedním z příkladů je zcela unikátní koncept požární ochrany bateriových úložištích energie, jejichž počet neustále vzrůstá,“ uvedl Michal Roubíček, produktový manažer EPS společnosti Siemens Smart Infrastructure.

Nové nasávací hlásiče kouře lze plně integrovat do systémů elektrické požární signalizace Siemens. Jako adresovatelné hlásiče komunikují s ústřednami Siemens přímo po hlásičové sběrnici FDnet/C-NET a nevyžadují tedy žádný další hardware, ani přídavnou kabeláž pro vstupně-výstupní adresovací moduly.

Zdroj zprávy: Siemens
siemens