Společnost ŠKODA AUTO podporuje očkování proti covid-19

škoda auto vakcinace

ŠKODA AUTO se podílí na očkování formou podpory Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi. Jako první dostali dle oficiálních věkových skupin vakcínu pracovníci přímo z výroby a příkladem ostatním šli i členové představenstva v čele s předsedou představenstva Thomasem Schäferem. Automobilka v úzké spolupráci s Odbory KOVO již krátce po vypuknutí pandemie zavedla přes 80 opatření, která pomohla k omezení šíření pandemie ve všech areálech firmy. Na ochranu zdraví vlastních zaměstnanců i v rámci pomoci osobám a organizacím působícím v první linii dosud vynaložila prostředky ve výši přes 1 miliardu korun. Společnosti ŠKODA AUTO a Odborům KOVO velmi záleží na zdraví každého zaměstnance.

 

Miroslav Kroupa, vedoucí řízení značky a interního týmu Anticovid ve společnosti ŠKODA AUTO, říká: „Od začátku pandemie je absolutní prioritou automobilky ŠKODA ochrana zdraví zaměstnanců. Díky spuštění podpory očkování máme nyní k dispozici velmi účinný nástroj na ochranu personálu a omezení rizika dalšího šíření viru. Výsledkem nasazení celé řady opatření a následně i očkování je, že šíření viru výrazně ustupuje a v rámci firmy se drží na minimálních hodnotách.“

škoda auto očkování

Vedení společnosti ŠKODA AUTO společně s Odbory KOVO vybízí k očkování zaměstnance ať už přes státní, anebo firemní systém. Zároveň ve velké míře podporuje i urychlené očkování obyvatel v celé České republice. Čím dříve budou občané chráněni vakcínou, tím je reálnější brzký návrat k běžnému životu. I proto se představitelé vedení společnosti rozhodli jít ostatním zaměstnancům příkladem. Tím zároveň zdůraznili naléhavost rychlého postupu očkování.

K přípravám na očkování personálu přistoupila společnost ŠKODA AUTO již před několika týdny. Automobilka zavedla online systém, který umožnil zaměstnancům v České republice provést předběžnou registraci k očkování. Díky tomu získala firma přehled o počtu zájemců. Předregistraci provedlo přes 14 000 zaměstnanců. Aktuálně si zaměstnanci rezervují konkrétní termíny na očkování přímo ve státním nebo firemním systému.

Aby bylo možné rychle a účinně zajistit očkování zaměstnanců proti nemoci covid-19, zřídila ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi jako kapacitní výpomoc místní nemocnici detašovaná pracoviště jejího očkovacího centra a mobilní očkovací tým. Očkování je zájemcům zpřístupněno v souladu s aktuálně platnými vládními nařízeními a pravidly. Jakmile budou vakcíny komerčně dostupné, plánuje automobilka nákup očkovacích látek, aby dále prohloubila ochranu svých zaměstnanců.

Aplikace vakcín probíhá v rámci podpory pro Klaudiánovu nemocnici v Mladé Boleslavi v prostorách závodní Polikliniky ŠKODA, čímž automobilka odlehčuje kapacitám nemocnice a podporuje proočkovanost obyvatelstva. Zdravotnické zázemí firmy tím přispívá i k zrychlení ochrany obyvatel v České republice před koronavirem a jeho dalšímu šíření.

ŠKODA AUTO se spolu s Odbory KOVO také podílí na distribuci vakcín a pomáhá s očkováním osob, které patří do rizikových skupin. Pro rozvoz očkovacích látek dala společnost k dispozici automobily ze svých flotil pro sdílení vozů Uniqway a HoppyGo.

Do opatření proti šíření koronaviru investovala automobilka ŠKODA AUTO od vypuknutí pandemie již více než jednu miliardu korun. Společně s Odbory KOVO zavedla během první vlny komplexní postupy pro ochranu zaměstnanců, nazvané Bezpečná výroba a Bezpečná kancelář, zdarma poskytla ochranné masky a roušky a zajistila pravidelné testy na covid-19 pro všechny zaměstnance.

Zdroj zprávy: ŠKODA AUTO a.s.
Škoda