Společnost TRUMPF představuje nový děrovací lis TruPunch 3000

trumpfn trupunch 3000

Společnost TRUMPF využije příležitosti online akce EuroBLECH 2020 k představení svého nového děrovacího lisu TruPunch 3000. Z vnějšku vypadá nový stroj téměř stejně jako jeho menší sourozenec TruPunch 1000. Je to proto, že společnost TRUMPF nyní do řady 3000 začlenila svůj osvědčený Delta Drive, aby zvýšila výkon a zmenšila stopu stroje. A co víc, vývojáři TRUMPF přidali do tohoto nového stroje řadu dalších funkcí, aby zvýšili kvalitu a produktivitu dílů. Spolu s TruPunch 3000 představí TRUMPF také svůj nový děrovací laserový stroj TruMatic 3000, který zahrnuje přidání TruDisk 3001 se třemi kilowatty laserového výkonu. Výsledek je skvělou volbou pro uživatele, kteří chtějí těžit z flexibility laserového zpracování v kombinaci s vysoce produktivním děrováním.

trupunch 3000

Kompaktnější, vyšší propustnost
Stroje TruPunch / TruMatic 3000 jsou vysoce produktivní a nákladově efektivní i při použití se střední kapacitou. S pracovní plochou 2 500 x 1 250 milimetrů ve středoformátové verzi a 3 000 x 1 500 ve velkoformátové verzi zvládnou plechy o tloušťce až 6,4 milimetrů. Díky inovativnímu konceptu Delta Drive nabízejí devětiprocentní zvýšení propustnosti ve srovnání s předchozími modely. Díky ploše pouhých 30 metrů čtverečních je nový model přibližně o 25 procent kompaktnější než jiné srovnatelné stroje.

trupunch 3000

Nový přístup k děrování
Patentovaný pohon Delta eliminuje potřebu pohybu listu a pracovního stolu v ose Y, protože umožňuje děrovací hlavě „létat“ nebo se pohybovat tam a zpět přes list. Pohon systému Delta Drive je poháněn třemi servomotory. Klíčem k Delta Drive je, jak spojuje děrovací akci s pojezdem podél osy Y. List a pracovní stůl se nepohybují. Díky tomu je proces děrování spolehlivější a zvyšuje se produktivita.

Automatické nakládání a vykládání
Tajemstvím vynikající účinnosti tohoto stroje je plynulý tok materiálů. Malé části automaticky spadnou do žlabu dílu, který je roztřídí až na čtyři pole. TruPunch / TruMatic 3000 má také další, větší víko dílu, které může vysunout díly o rozměrech až 400 x 600 milimetrů a uložit je do dvou nádob.

Stroj může být vybaven SheetMaster Compact a SortMaster Compact pro zajištění plynulého a efektivního nakládání a vykládání. Poskytují automatizovaný systém pro vkládání listů do stroje a vykládání polotovarů, listů mikrostruktur a šrotu. Žlab TruPunch / TruMatic 3000 poskytuje jemný, spolehlivý a automatický způsob vyhazování a třídění hotových dílů.

softmaster

Vysoká kvalita dílů
Stroj je také vybaven sestupnou matricí, která zajišťuje vysoce kvalitní součásti bez poškrábání. To se po děrovacím zdvihu posune dolů, čímž se zabrání kontaktu mezi plechem a matricí, když se plech pohybuje, a zabrání se kolizím, které by při děrování a tváření mohly způsobit škrábance.

TruPunch / TruMatic 3000 je také prvním kombinovaným děrovacím laserem od společnosti TRUMPF, který má ovládací panel s rozhraním Touchpoint. Díky snadnějšímu a intuitivnějšímu používání je správa nástrojů jednodušší.

Laserový stroj s dalšími funkcemi
Díky technologii Delta Drive a diskovému laseru TruDisk je vlákno TruMatic 3000 obzvláště energeticky účinné. Ve srovnání s jinými zdroji paprsků je TruDisk obzvláště produktivní v rozsahu tloušťky plechu šest milimetrů. Tento laser umožňuje rychlé a snadné programování stroje a poskytuje tak flexibilitu, která dokáže uspokojit i malé velikosti výrobních šarží. Mezi další výhody patří nízké počáteční investiční náklady a vysoká úroveň efektivity stroje.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo