Společnost TRUMPF Venture investuje do recyklačního startupu Battery Resourcers

Trumpf logo

Podniková jednotka rizikového kapitálu skupiny TRUMPF získala menšinový podíl v americkém start-upu Battery Resourcers. Společnost Battery Resourcers se sídlem ve Worcesteru ve státě Massachusetts vyvinula účinný a ekologický proces recyklace lithium-iontových baterií. Na rozdíl od běžných metod, které začínají rozkladem baterií na jednotlivé chemické složky, tento nový přístup přímo syntetizuje nové katodové aktivní materiály z použitých lithium-iontových článků. “Nový recyklační proces vyvinutý společností Battery Resourcers zvyšuje udržitelnost e-mobility. Zachovává vzácné zdroje v oběhovém hospodářství, snižuje náklady na výrobu nových bateriových článků a šetří energii ve výrobním procesu,” říká Dieter Kraft, generální ředitel společnosti TRUMPF Venture. Nová technologie obnovuje 97 procent kovů obsažených v bateriovém článku, čímž snižuje náklady na katodu o 35 procent, což je dobře srovnatelné s výrobou nového článku z primárního materiálu. Snižuje také výrobní emise o přibližně 32 procent a spotřebu energie o 13 procent.

trumpf

Kompatibilní i s dalšími technologiemi baterií
Lithium-iontové baterie jsou základem většiny dnešních komerčních elektromobilů. Vyrábějí se z materiálů, jako je lithium, nikl, mangan a kobalt, jejichž těžba je nákladná a v některých případech neudržitelná. Proto je průmysl odhodlán najít co nejefektivnější způsob recyklace bateriových článků. “Naším cílem je vytvořit udržitelný hodnotový řetězec pro lithium-iontové baterie. Naše technologie dokáže recyklovat téměř všechny materiály používané při výrobě článků – nejen pro baterie používané v e-mobilitě, ale také pro druhy menších baterií, které se nacházejí ve spotřební elektronice, a také pro velké průmyslové skladovací baterie bez ohledu na jejich chemii založenou na lithium-iontech,” říká Mike O’Kronley, generální ředitel společnosti Battery Resourcers. Běžné možnosti recyklace jsou založeny na složitých procesech, které mechanicky rozdrtí bateriové články a chemicky rozdělí směs materiálů na jednotlivé vyčištěné složky, jako je nikl, kobalt, mangan a lithium. Nová metoda vyvinutá společností Battery Resourcers eliminuje velkou část tohoto chemického zpracování tím, že umožňuje přeměnit směs materiálů na nový aktivní katodový materiál bez separačního kroku, a přesto obnovit všechny paměti z předchozích aplikací.

“Jedná se o oblast, která bude v budoucnu životně důležitá. Investicí do slibné technologie společnosti Battery Resourcers posilujeme svůj závazek vůči e-mobilitě,” říká Kraft. Společnost TRUMPF jako klíčový dodavatel high-tech výrobních zařízení již nyní hraje důležitou roli v prosazování e-mobility. Systémy a stroje této společnosti jsou ideálně navrženy pro úkoly, jako je řezání plechových součástí krytů baterií a fólií, a lasery TRUMPF jsou ideální volbou pro svařování bateriových článků, elektronických kontaktů a elektromotorů.

Kromě společnosti TRUMPF Venture investovaly do tohoto start-upu také další mezinárodní společnosti: At One Ventures (USA), Orbia Ventures (USA/Mexiko), TDK Ventures (USA/Japonsko), Doral Energy-Tech Ventures (Izrael) a InMotion Ventures společnosti Jaguar Land Rover (Velká Británie).
*** Translated with www.DeepL.com/Translator (free version) ***

Zdroj zprávy: TRUMPF