Společnosti ACC a Siemens oznámily partnerství v oblasti udržitelné výroby bateriových článků

siemens acc

Společnosti Siemens a Automotive Cells Company (ACC) podepsaly memorandum o porozumění v rámci nového strategického partnerství. Na základě této dohody se Siemens stane preferovaným dodavatelem ACC v oblasti automatizace, digitalizace a elektrifikačních technologií, což umožní rozšíření výroby a maximalizuje efektivitu zařízení a energetickou účinnost.

Partnerství je součástí otevřené digitální obchodní platformy Siemens Xcelerator, která byla spuštěna v červnu letošního roku. Tato platforma zaštiťuje portfolio hardwaru a softwaru pro internet věcí (IoT) a představuje závazek vytvořit silná partnerství pro urychlení digitální transformace. Toto nové partnerství společnosti ACC usnadní a urychlí budování plánovaných gigatováren ve velkém měřítku.

ACC baterie Siemens

Siemens poskytne ACC přístup ke svému portfoliu hardwaru a softwaru pro digitální podniky: od návrhu výroby až po design výrobků, od řízení životního cyklu výrobku až po systémy hospodaření s energiemi. Jako výchozí bod by měla být vytvořena komplexní digitální dvojčata baterií a výrobních linek. Díky konceptu plně integrované automatizace (TIA) a softwaru Teamcenter nabízenému v rámci platformy Siemens Xcelerator bude společnost ACC schopna lépe propojit proces návrhu a výroby a celou výrobu tak dále rozšířit.

„Nástup evropské výroby zařízení je pro nás klíčovým faktorem úspěchu. Chceme se stát evropským lídrem v oblasti výroby bateriových článků a modulů pro automobilový průmysl. Je třeba usnadnit vznik ekosystému baterií, který bude zahrnovat celý hodnotový řetězec. Z tohoto hlediska je pro nás velmi důležité, že se může spolehnout na řešení společnosti Siemens. Platforma Siemens Xcelerator nabízí v průběhu celého projektu dokonalý soubor řešení pro naše potřeby,“ uvedl generální ředitel ACC Yann Vincent.

Siemens zároveň rozšiřuje své působení v oblasti výroby baterií. Již v minulosti uzavřel několik technologických partnerství s předními společnostmi a prokázal tak hluboké know-how na tomto dynamickém a rychle rostoucím trhu. Gigatovárna ACC zvýší dostupnost vysoce výkonných a cenově dostupných baterií pro elektromobily v Evropě a urychlí transformaci automobilového průmyslu.

„Udržitelně navržené a vyráběné baterie jsou dobré nejen pro planetu, ale i pro naše podnikání, protože pohánějí tzv. zelenou transformaci a jsou motorem nového růstu,“ doplnil Cedrik Neike, člen představenstva koncernu Siemens AG a generální ředitel Digital Industries. „Jako hlavní partner v oblasti transformace automobilového průmyslu je pro nás přirozené, že jsme spojili síly s ACC, jelikož se snažíme společně rozvíjet udržitelnou evropskou výrobu baterií pro elektromobily.“

Kromě tradičního dodavatelsko-odběratelského vztahu se dohoda mezi ACC a Siemensem vztahuje i na spolupráci v oblasti konektivity informačních a provozních technologií (IT/OT). Memorandum o porozumění zahrnuje také infrastrukturní řešení včetně energetického managementu pro vybudování továrny s nulovými emisemi oxidu uhličitého a potencionální možnosti financování prostřednictvím finančních služeb Siemens. Dohoda tak představuje hloubku a široký záběr technologického prvenství společnosti Siemens.

Zdroj zprávy: Siemens
siemens