Společnosti Bosch, Fein a Rothenberger zakládají akumulátorovou alianci: AmpShare – powered by Bosch

18 V ampshare bosch

AmpShare ‒ powered by Bosch: Tak se jmenuje nová globální akumulátorová aliance napříč výrobci, kterou nyní založily zakládající společnosti Bosch, Fein a Rothenberger. Zakladatelé a členové AmpShare posilují svou společnou vizi poskytovat profesionálním uživatelům nejlepší a nejširší 18voltový systém, který je kompatibilní s mnoha značkami, aplikacemi a zeměmi. Dnes již mohou profesionálové provozovat více než 200 kusů nářadí značek Bosch, Brennenstuhl, Cox, Fein, Klauke, Ledlenser, Lena Lightning, Ramset, Sonlux a Wagner s jedním a tím samým 18voltovým akumulátorem. Založením aliance AmpShare se akumulátorový systém napříč výrobci rozrostl na více než 25 značek. Nabízí profesionálům všech oborů širší spektrum použití než kdykoli předtím a pokrývá téměř všechny aplikace s akumulátorem AmpShare. Uživatelé tak šetří peníze, místo i čas a přispívají k větší udržitelnosti, protože celkově potřebují méně baterií a nabíječek.

ampshare bosch

AmpShare – powered by Bosch: jednodušší, flexibilnější, efektivnější

„Díky AmpShare sestaveniště bez kabelů stává pro profesionály realitou. Práce bude jednodušší, flexibilnější a efektivnější,“ vysvětluje Henk Becker, prezident a generální ředitel společnosti Bosch Power Tools. „V této alianci výrobců spojujeme své výkonnostní přednosti – Ampere zkráceně Amp – a posouváme naši vizi univerzální bateriové platformy ještě dál tím, že sdílíme jeden akumulátor a jedno logo pro všechny značky.“

Obrovská výhoda pro uživatele: Všechny akumulátory Professional značky Bosch zakoupené od roku 2008, tj. více než 80 milionů akumulátorů, zůstávají kompatibilní.

ampshare bosch

Bosch, Fein a Rothenberger zakládají akumulátorovou alianci: AmpShare – powered by Bosch

Mohou být i nadále používány ve všech profesionálních nářadích Bosch – a v budoucnu také ve všech nářadích aliance AmpShare. Protože základem systému zůstává špičková technologie akumulátorů Bosch.

Pro Dr. Christopha Weiße, generálního ředitele společnosti Fein, předního dodavatele multifunkčního nářadí, je uzavření aliance dalším milníkem ve spolupráci se společností Bosch: „V roce 2016 jsme společně se společností Bosch vyvinuli systém Starlock jako držák nástrojů pro multifunkční nářadí. Založením aliance AmpShare podporujeme vizi a rozhodnutí, že v budoucnu bude možné provozovat nářadí různých výrobců pouze s jedním akumulátorem a nabíječkou. Kromě našich multimasterů budeme na rozhraní AmpShare převádět celé 18voltové portfolio společnosti Fein, abychom našim zákazníkům usnadnili každodenní práci.“ Společnost Rothenberger přináší do aliance AmpShare své odborné znalosti a kompetence v oblasti řešení nářadí pro připojování, instalaci a údržbu potrubí. Předseda představenstva Dr. Christian Heine: „Věříme v systémová řešení stejně jako v bezdrátové staveniště. Akumulátorový systém nezávislý na výrobci s dlouhou výdrží kombinuje obojí. Proto jsme se rozhodli, že v budoucnu uvedeme na trh všechno naše akumulátorové nářadí s rozhraním AmpShare.“

ampshare bosch

Akumulátorový systém pro profesionály se rozrůstá na více než 25 značek

Širší odbornost a širší spektrum aplikací než kdykoli předtím
Členy nové aliance AmpShare jsou od nynějška také Fischer – technologický lídr na světovém trhu v důležitých oblastech spojovací techniky, AAT Alber Antriebstechnik GmbH – výrobce elektrických schodišťových stoupacích systémů, Bepo – specialista na frézy a spárovací frézy pro montáž a renovaci oken, Förch – dodavatel elektrického nářadí pro řemesla ve stavebnictví, dřevařství, kovovýrobě a stavebnictví, jakož i pro užitková a motorová vozidla, Honsel – odborník na inovativní řešení nýtování a upevňování, Kolektor – odborník na multifunkční akumulátorové tlakové postřikovače, Kummert – přední výrobce systémů pro kontrolu potrubí, Leister – přední výrobce řešení pro svařování plastů a procesní ohřev, Mato – odborník na mazací techniku, Signode, Orgapack a Strapex – odborníci na balení pomocí páskovacích nástrojů, PerfectPro – přední dodavatel stavebních radiostanic a Rexroth – specialista na procesně bezpečná šroubovací řešení. Kromě řady Cox převádí společnost Medmix na rozhraní AmpShare také řadu MK.

logo ampshare bosch

„300 strojů, více než 25 značek, jeden akumulátor: Do konce příštího roku vám chceme v rámci aliance AmpShare nabídnout více než 300 kompatibilních strojů, včetně 50 nových 18voltových strojů Bosch Professional, kterými opět rozšiřujeme vlastní portfolio,“ říká Henk Becker. Další výrobci budou následovat.

Nejlepší výkon v systému: Akumulátorová technologie pro inovativní klíčové značky
Akumulátorová technologie Bosch nabízí uživatelům v rámci aliance AmpShare mnoho dalších výhod. Patří mezi ně plná kompatibilita s veškerým profesionálním nářadím od roku 2008 – včetně výkonné řady Biturbo, jedinečná technologie CoolPack pro dlouhou dobu chodu a odolnost, inovativní technologie článků pro nejvýkonnější akumulátory Bosch, akumulátory ProCORE18V, a nejrychlejší doba nabíjení na trhu: Například vysoce výkonný akumulátor ProCORE18V s kapacitou 4,0 Ah se nabije na 50 % za pouhých devět minut.

Další informace o AmpShare – powered by Bosch najdete na adrese www.ampshare.com

Zdroj zprávy: BOSCH
Bosch