Společnosti naléhavě potřebují řešení EU v oblasti energetiky, které změní hru, a účinné politiky ke zlepšení konkurenceschopnosti

BusinessEurope

Dnes se prezidenti 40 členských federací BusinessEurope sešli ve Stockholmu na pozvání Konfederace švédských podniků. Premiérovi Ulfu Kristerssonovi a ministryni pro evropské záležitosti Jessice Roswallové představili své priority pro budoucí švédské předsednictví v Radě Evropské unie. S komisařem Thierrym Bretonem diskutovali také o tom, jak by EU měla podporovat průmysl během energetické krize a zároveň zachovat jednotný trh.

Prezident BusinessEurope Fredrik Persson řekl: „Evropské společnosti naléhavě potřebují mimořádná opatření v oblasti energetiky a regulačního prostoru. Současná krize dramaticky prohlubuje rizika deindustrializace Evropy. Potřebujeme řešení, které změní hru na úrovni EU, abychom zmírnili prudce rostoucí ceny energie, jako je naléhavé zvážení dočasného oddělení cen elektřiny od cen plynu. Kromě toho musí švédské předsednictví spojit síly s Komisí a Evropským parlamentem, aby zmírnilo legislativní zátěž pro společnosti, například tím, že zajistí, aby budoucí pravidla EU o due diligence byla zvládnutelná pro větší společnosti a únosná pro malé a střední podniky.”

ADK

Reklama

Stockholmské prohlášení Rady prezidentů BusinessEurope naleznete zde.

Zdroj zprávy: BusinessEurope
BusinessEurope