Společnosti TRUMPF a STMicroelectronics se dohodly na strategickém partnerství pro technologii určování polohy UWB

Trumpf logo

High-tech společnost TRUMPF a výrobce polovodičů STMicroelectronics uzavřeli strategické partnerství v oblasti technologie určování polohy UWB.
V rámci této smlouvy získá STMicroelectronics většinový podíl společnosti TRUMPF v dceřiné společnosti UWB BeSpoon. Zbývající podíly budou také převedeny do STMicroelectronics. V rámci strategického partnerství se TRUMPF zaměří na neustálý vývoj svého vnitřního polohovacího a sledovacího systému Track & Trace.

„Toto partnerství nám umožní rozšířit průkopnickou roli společnosti TRUMPF v lokalizačních systémech pro průmysl. Kromě položení základů pro naše produkty nové generace také posílí naši roli poskytovatele systémů,“ říká Peter Leibinger, generální ředitel společnosti TRUMPF. Jako vývojář a velkoobjemový výrobce polovodičových zařízení bude společnost STMicroelectronics v partnerství s společností TRUMPF využívat odborné znalosti potřebné k vývoji další generace průmyslových čipů UWB. TRUMPF je také spoluzakladatelem omloxu, otevřeného standardu pro lokalizační technologie.

Společnost BeSpoon vyvíjí software a čipy UWB pro lokalizaci v interiéru od roku 2010. Společnost sídlí ve francouzském Le Bourget-du-Lac a zaměstnává kolem 25 lidí. Tato technologie umožňuje polohování s přesností na centimetr uvnitř budov, včetně náročných průmyslových prostředí. Mezi případy použití technologie UWB patří průmyslová výroba a automobilový a spotřební sektor. Zakoupením společnosti BeSpoon se STMicroelectronics snaží stavět na rychle rostoucím tržním potenciálu UWB na průmyslových, automobilových a osobních elektronických trzích.

Strany se dohodly, že nezveřejní podrobnosti transakce.

Zdroj zprávy: TRUMPF