Společný podnik ABB a HASCO – Pokrok v chytré výrobě v čínském automobilovém průmyslu

Hasco

Specialista na automatizaci ABB a přední čínský automobilový dodavatel HASCO založili společný podnik s cílem podporovat inteligentní výrobu v čínském automobilovém průmyslu. Základem společného podniku je stávající úspěšná spolupráce mezi oběma společnostmi, která povede k rozvoji vysoce flexibilní a udržitelné výroby automobilových komponentů v pobočkách HASCO v Číně.

hasco

Rui Liang (vlevo vpředu), manažer místní divize, ABB Robotics China, podepisuje společný podnik s Linhua Xu (vpředu vpravo), zástupcem generálního ředitele Huayu Automotive Systems Co. (HASCO)

Zatímco automobilový průmysl se stále více orientuje na elektromobily, dodavatelé jsou nuceni více investovat do flexibilních systémů, aby byli schopni rychle reagovat na nové požadavky a trendy. Partnerství mezi ABB a HASCO, které zahrnuje 40procentní podíl ABB ve společném podniku, si klade za cíl pokročit ve využívání inteligentních technologií a umělé inteligence v tomto odvětví. Obě společnosti se dohodly, že nebudou zveřejňovat další podrobnosti o investici.

Hasco

 

„Automobilový průmysl čelí největší změně ve své historii. Vzhledem k tomu, že prodeje elektromobilů v mnoha částech světa do roku 2035 překročí prodeje integrovaných obvodů, existuje jasná potřeba podpořit změnu v tomto odvětví, “řekl Sami Atiya, vedoucí divize Robotics & Factory Automation společnosti ABB. „Společný podnik nám dává příležitost dále rozšiřovat vedoucí pozici HASCO pomocí automatizovaných řešení, ze kterých budou mít prospěch zákazníci v Číně – zemi, která jako jeden z největších automobilových trhů bude hrát ústřední roli při zajišťování udržitelné budoucnosti mobility. “

Nový společný podnik, jehož provoz se očekává ve druhém čtvrtletí roku 2022, staví na know-how a zkušenostech obou partnerů ve výrobním sektoru a klade si za cíl realizovat obrovský potenciál pro zvýšení efektivity v automobilovém dodavatelském průmyslu. Zákazníci ve velkém množství oblastí – od konstrukce karoserie po systémy podvozku a od výkonové a bateriové elektroniky po systémy elektrického pohonu – budou těžit z nových, vysoce účinných a ekologicky udržitelných výrobních procesů.

Hasco

ABB je prvním nadnárodním výrobcem robotů s komplexním místním hodnotovým řetězcem včetně výzkumu a vývoje, výroby, prodeje, inženýrství a systémové integrace v Číně. V roce 2022 plánuje ABB otevřít nejpokročilejší továrnu na roboty na světě v Šanghaji s vlastním výzkumným a vývojovým centrem s cílem urychlit inovace ve vývoji produktů a umělé inteligenci, stejně jako spolupráci se zákazníky na řešeních automatizace.

Smlouva o společném podniku byla podepsána 30. prosince 2021. Zahájení provozu se očekává ve druhém čtvrtletí roku 2022.

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male