Spolupráce mezi SCHUNK a 3M otevírá nové možnosti pro robotické broušení

Robotické broušení je náročný úkol, který vyžaduje obrovské množství znalostí o technikách, procesech a materiálech. Aby uživatelé našli optimální řešení svého úkolu, spolupracují dva odborníci v této oblasti: vedoucí kompetence v oblasti uchopovacích systémů a upínací techniky SCHUNK a 3M, jeden z předních výrobců průmyslových brusiv. Společně podporují společnosti při optimální automatizaci jejich procesů broušení, leštění a kartáčování.

schunk aovSpolupráce mezi společnostmi SCHUNK a 3M otevírá nové možnosti pro optimální návrh automatizovaných procesů broušení.

Broušení, odjehlování, leštění ─ pokud jde o náročné úkoly, jako je úběr materiálu nebo povrchová úprava obrobků, mnoho společností spoléhá na ruční zpracování. To je ale v sériové výrobě nákladné a ne vždy přináší požadovanou přesnost a reprodukovatelnost. Robotem podporované procesy na druhé straně zaručují konstantní kvalitu a bezobslužnost po celý den. Specialista na automatizaci SCHUNK podporuje zákazníky prostřednictvím testů v SCHUNK CoLab s ověřováním aplikací a dodává příslušné komponenty. S produktovým portfoliem SCHUNK pro obrábění pomocí robotů budou moci zákazníci v budoucnu téměř úplně nahradit procesy ručního broušení, leštění a odstraňování otřepů v automatizované výrobě.

3m schunk

Aby se otevřel další potenciál pro uživatele, spoléhá se SCHUNK nyní na spolupráci s 3M, předním výrobcem průmyslových brusiv. Společnost 3M neustále pracuje na optimalizaci procesů broušení a leštění a na jejich zefektivnění pomocí inovativních produktů. Spolu s automatizační schopností SCHUNK se otevírají zcela nové možnosti pro vývoj optimálních procesů broušení, leštění a kartáčování. Za tímto účelem obě společnosti spojují své know-how a zpřístupňují jej uživatelům prostřednictvím kooperativního prodejního přístupu s řešeními specifickými pro zákazníka. Při plánování automatizované aplikace broušení profitují zákazníci ze zkušeností obou odborníků. Zatímco SCHUNK dodává robotovi ty správné komponenty a podporuje technickou implementaci automatizační aplikace, 3M najde správný brusný materiál a optimální parametry procesu. Za tímto účelem lze v SCHUNK CoLab provádět rychlé a snadné studie proveditelnosti u různých komponentů, zatímco vlastní robotická laboratoř společnosti 3M nabízí možnost další optimalizace brusného procesu a tím dosažení optimálně koordinovaných výsledků povrchu. Tímto způsobem získají zákazníci to nejlepší z obou světů a najdou optimální automatizační řešení šité na míru jejich aplikacím.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK


Články na podobné téma:
Perfektní povrchová úprava díky automatickému zpracování povrchu
Robotické broušení
SERVIND: 20 let bezprašného broušení
Lissmac na MSV 2019