STAINLESS 2011 – průmysl korozivzdorných ocelí v Brně

Ve dnech 17. a 18. května se na brněnském výstavišti uskuteční již šestý ročník mezinárodního veletrhu a kongresu korozivzdorných ocelí STAINLESS 2011. V Brně se konal poprvé v roce 2009 a premiéra to byla nadmíru úspěšná.

Specializovaný veletrh STAINLESS se koná pouze v lichých letech a setkávají se zde specialisté z ocelářského průmyslu a jejich obchodní partneři. Exponátovou náplň tvoří zejména suroviny a materiály pro výrobu korozivzdorných ocelí, hutní polotovary a výrobky z nerez ocelí a výrobky sléváren, kováren a lisoven z tohoto materiálu.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Přijedou firmy z patnácti zemí

Odborné publikum se opět má na co těšit. Zájem vystavovatelů o veletrh STAINLESS 2011 je vysoký – přihlášeno je téměř 140 vystavovatelů z patnácti zemí a zajímavý je značný zájem nováčků: více než tři desítky firem přijedou na veletrh STAINLESS vystavovat zcela poprvé. Z Evropy bude nejpočetněji zastoupeno Německo, dále Česká republika, Polsko, Itálie a Nizozemí. Konkurovat jim bude také nabídka firem z Asie, konkrétně z Číny a Indie. A stejně jako na minulých ročnících, i letos přijedou více než čtyři pětiny vystavovatelů ze zahraničí.

Mezi účastníky nebudou chybět přední firmy oboru ušlechtilých ocelí na evropském i světovém trhu jako ThyssenKrupp, ATI, Marcegaglia, IMEAS, Damstahl, STEMCOR, APERAM, Centravis nebo Schmolz + Bickenbach.

Zaregistrujte se online a získejte slevu na vstupném!

Registrační formulář pro odborné návštěvníky k vyplnění zde.

Cena vstupenky je 250 Kč, po registraci na internetu je za zvýhodněnou cenu 200 Kč. Provozní doba veletrhu je od 9:00 do 18:00 po oba dva dny konání. Cena katalogu STAINLESS 2011 je 50 Kč.

Další informace zde.

Zajímavosti v nabídce vystavovatelů

Veletrh je ideálním místem pro seznámení odborné veřejnosti s inovacemi ve výrobním sortimentu i s rozšířenou nabídkou služeb. Někteří vystavovatelé poskytli informace o novinkách již v předstihu.

Informace o jejich novinkách si můžete prohlédnout zde.

Ohlédnutí do historie – Stainless v České republice
Bienální Mezinárodní veletrh a kongres korozivzdorných ocelí STAINLESS se v České republice koná již od roku 2001. První čtyři ročníky se uskutečnily na výstavišti v Ostravě, jehož kapacita a zázemí postupně přestávaly rostoucí akci vyhovovat. V roce 2009 se novým pořadatelem veletrhu STAINLESS stala společnost Veletrhy Brno a místem konání brněnské výstaviště, které je nejvýznamnějším výstavním centrem regionu.

O tom, že stěhování bylo úspěšné a veletrhu prospělo, svědčil zvýšený zájem vystavovatelů. Počet vystavovatelů ve srovnání s předešlým ročníkem vzrostl o 40 firem, takže celkově se veletrhu STAINLESS 2009 zúčastnilo 151 vystavovatelů. Zároveň se zvýšil počet zastoupených zemí ze 17 na 22 a čistá výstavní plocha se zvětšila o 30 %. Minulý ročník si prohlédlo 1072 odborných návštěvníků, kteří do Brna přijeli ze 35 zemí.

Naše reportáže z minulého ročníku 2009: