Stainless 2015 – novinky u českých vystavovatelů

Stainless 2015

Veletrh Stainless není jen obchodním prostorem pro setkávání se zákazníky, ale také možností prezentovat novinky v sortimentu a technologické investice.

SC METAL s.r.o.
Firma se může pochlubit novou skladovací halou v Přibyslavi a rozšíření výrobní haly v Táboře. Jelikož součástí podnikání společnosti SC METAL je nejen velkoobchodní dodávka nerezového materiálu, ale také zakázkové zpracování plechů, zvýšila firma investicemi do moderních technologií velmi výrazně i rozsah nabízených služeb.
Stainless 2015
Především se jedná o nový laserový pálicí stroj Trumpf TruLaser 5030 Fiber L56 (až 25 mm ve formátech 1500 x 3000 mm), vysekávací stroj Trumpf TruPunch 5000, ohraňovací stroj Trumpf TruBend 5230S, o novou brousící linku LISSMAC, hydraulické nůžky SAFAN M-Shear 430 i rovnačku plechů ARKU FlatMaster 55 a další. Firma tak mohutně posílila své technologické možnosti a může svým zákazníkům nabídnout vlastní kapacity, kooperaci na zakázkách a tak podobně…
Stainless 2015

STAPPERT Česká republika spol. s r. o.
Evropská nadnárodní společnost STAPPERT je v Evropě předním distributorem nerezových tyčí, úhelníků, trubek, plechů, speciálních profilů, potrubních dílů a plechů. V loňském roce její česká pobočka úspěšně absolvovala re-certifikační audit DIN EN ISO 9001:2009 v oblasti „Nákup, skladování, dělení, distribuce a prodej nerezových materiálů“ a také získala certifikát DIN EN ISO 14001:2005 v oblasti „Nákup, skladování, dělení, distribuce a prodej nerezových materiálů“. Počátkem července společnost otevírá novou skladovací halu o celkové ploše 4.300 m2. Tento obrovský prostor bude sloužit i k výrobě, resp. na dělení a pálení materiálu. Moderní zakladače se postarají o optimalizaci logistiky. 60% plochy nové haly bude využívat firma STAPPERT a zbývajících 40 %…
Stainless 2015
…využije JACQUET s.r.o.. Firma STAPPERT patří do skupiny francouzského holdingu Jacquet Metal Service (JMS), která na Stainless 2015 měla samostatnou expozici…
Stainless 2015

1. Miroslavská strojírna spol. s r.o.
Česká jednička v oboru kvalitních nerezových přírub patří mezi tradiční vystavovatele na veletrhu Stainless. I letos byla její expozice příjemným místem přátelských setkání obchodních partnerů z mnoha firem.
Stainless 2015V letošním roce se firma mohla pochlubit rozšířením výrobního programu o za tepla i za studena skružované kroužky o vnějším průměru až 2.800 mm. Sortiment firmy rovněž byl rozšířen o kruhové upínací systémy a těsnící kroužky z materiálů Silikon, Perbunan a Keltan. Firma také dodává ploché příruby pro vzduchotechniku a ventilační zařízení, pro nádrže a pro výfukové plynovody na lodích.

Stainless 2015

JMB-STEEL s.r.o.
Firma za minulé dva roky podstatně zvýšila skladové zásoby, a to až na dvojnásobek. Dnes má celkovou skladovací plochu přes 1.500 m2. Pro zákazníky a obchodní partnery to znamená především operativnější dodávky materiálu v širším sortimentu. Stainless 2015
Novinkami, které byly prezentovány na Stainless 2015 byly žáruvzdorné nerezové oceli 1.4835 (austenitická žárupevná X9CrNiSiNCe21-11-2) a 1.3401 (otěruvzdorná 17 618/X120Mn12).

Stainless 2015

STREICHER, spol. s r.o. Plzeň
Společnost je strojírenskou divizí stejnojmenné nadnárodní firmy, která zaměstnává přes 3.200 zaměstnanců. Výrobní program plzeňské pobočky je zaměřen na sofistikované celky z nerezových ocelí, a to od projekce až po výrobu a montáž. Jen kryté montážní prostory představují plochu 5.000 m2. Společnost se specializuje na tlakové nádoby, vakuové komory a zakázkovou výrobu s vyšší přidanou hodnotou. Tomu odpovídá i technologicky vyspělý strojní park, vysoce odborné personální zázemí a zkušenosti z mnoha technicky náročných zakázek od českých i zahraničních partnerů. Součástí portfolia je například i testování různých zařízení a přístrojů ve vakuovém prostředí a další specializované činnosti.
Stainless 2015
Největší technologickou investicí z poslední doby je nákup špičkového frézovacího a vyvrtávacího centra SORALUCE řady FL od firmy DanobatGroup, který dosahuje v podélné ose (X) až 12 m a ve vertikále (Y) 2,2 m. Firma tím posílila svoje schopnosti pružně reagovat na potřeby přesného obrábění svařenců středních a větších rozměrů.
Stainless 2015

Strojírny a opravny Milenov, spol. s r. o.
Kromě zakázkové výroby se firma soustředí na výrobu komponentů pro vodní hospodářství, a to zejména pro ČOV, ÚV a ČS. Společnost posílila své technologické vybavení, a to doslova. Nová CNC zakružovačka dovoluje pracovat s plechy až do tloušťky 16 mm a výstupem tak mohou být potrubí o dm 300 až 1.400 mm.

Stainless 2015
Další novinkou je technologická linka na moření a pasivaci. Firma také zavedla řezání vodním paprskem na stroji FLOW Mach 3 3020b DWJ HyPlex Prime 30, který je vybaven systémem pro kompenzaci úkosu. Stroj má plochu vany 3000×2000 mm a dokáže řezat materiál až do tloušťky 150 mm. Důležitou investicí je i automat na svařování nerezových segmentových kolen.
Stainless 2015

Amari Metals s.r.o
Firma obchoduje s nerezovými materiály a polotovary. Navázala na dvacetiletou tradici společnosti Outokumpu s.r.o. v České a Slovenské republice. Změna názvu se ovšem nijak neprojevila v organizační rovině a sídlo firmy je stále v Chýnově u Tábora. Firma se stará o oblast region Čechy.
Stainless 2015
Moravu a Slezsko obhospodařuje sesterská firma…

Mikra Metal s.r.o.
Novinkou v sortimentu obou firem je rozšíření o hliníkové materiály v jakostech 1050, 2011, 2017, 5005, 5083, 5754, 6060, 6082 a 7075. Jedná se o plechy a svitky, desky, tyče, profily a trubky. Komplexní nerezový program je založen na austenitických, feritických , žáruvzdorných, vysoko legovaných a duplexních jakostech.
Stainless 2015

NIOB FLUID s.r.o.
Společnost NIOB FLUID s.r.o. je českým výrobcem armatur z nerezových ocelí pro potravinářský, chemický a farmaceutický průmysl. V sortimentu firmy najdeme sofistikovaná řešení umožňující řízení pohybu médií v potrubí, řízení teploty médií a další podobné prvky z nerezu. Stainless 2015
Najdeme zde uzavírací klapky přímé i trojcestné s ručním ovládáním, ale také pneupohony nebo elektropohony, potravinářské šroubení, kulové ventily, vlezy a průlezy do nádrží, vzorkovací ventily, zpětné klapky, filtry, podtlakové ventily, omezovací ventily a další výrobky z nerezových ocelí. Specialitou jsou vyhřívané armatury, které slouží převážně k dopravě potravin s vysokou viskozitou. Dvojité stěny umožňují ohřev dopravovaného média horkou vodou. K tomuto řešení patří i speciální uzávěry.

Stainless 2015

NeoNickel Česká Republika s.r.o.
Firma NeoNickel je evropský dodavatel speciálních slitin kovů a slitin niklu. V sortimentu jsou i titanové a další slitiny. V segmentu nerezových ocelí je nutno zmínit materiály pro náročné aplikace, a to zejména duplexní nerezové oceli a superduplexní (austenitické-feritické) nerezové oceli.
Stainless 2015
Firma si je vědoma i moderních trendů a myslí i na uživatele s chytrými mobily a tablety. Má proto připraveny ke stažení zdarma speciální aplikace pro Android a iPhone nebo iPady od Apple…
Stainless 2015