Stäubli Systems předvede v Brně rychlou automatickou výměnu nástrojů

Staubli systems

Stäubli Systems je předním technologickým průkopníkem ve vývoji systémů pro výměnu nástrojů. Na brněnském Mezinároním strojírenském veletrhu předvedou zástupci společnosti novinky jak v zavádění automazitizace robotických buněk, tak novou řadu robotů TS2. Specialisté letos předvedou novinky u stánku 70 v hale G1.

Staubli

Tool changery řady MPS od Stäubli Systems jsou působivé díky svým multifunkčním technologickým aplikacím a pomohou i v případě specifických požadavků zákazníka. Systém MPS je rozhraní mezi robotem a nástrojem. Tento automatický a kompaktní měnič nástrojů nabízí v rámci médií, přenosu dat a energie, jako je pneumatika, vakuum a chlazení nebo signální a napájecí zdroj a primární proud.

Staubli Tools charger

Obrázek – Staubli.com

Zařízení na výměnu nástrojů zkracují zásahy obsluhy na robotickém zařízení, optimalizují průběh výrobního cyklu a zkracují neproduktivní časy ve výrobě.

TS2, nová generace SCARA
Tato novinka se právě překlopila z předprodukční do plné výroby, a tak nastal čas se s nimi seznámit blíže. Každý si na první pohled všimne rozšíření celé řady o nového člena TS2-100. „Nyní již můžeme mluvit až o 240 cyklech za minutu. Pokud bychom se pustili do porovnání s minulou generací TS, tak si nemůžeme nevšimnout chybějící vnější kabeláže a unikátní kličkové převodovky,” řekla Tereza Kozlová, marketingová specialistka Stäubli Systems.

Scara TS2-100

Obrázek – Staubli.com

Bližší prozkoumání odhalí mezi všemi čtyřmi modely řadu podobností. Nejedná se však o náhodu, jako spíš o výsledek nového modulárního designu. Například, všechny roboty mají stejnou základnu, kterou sdílí s šestiosými TX2. Předloktí, klouby a převodovky jsou pak také u určitých modelů identické. „Vidíme v tomto modulárním designu cestu k výraznému snížení dodacích lhůt pro nové SCARA roboty. Díky využití našich JCS převodovek, se nám povedlo snížit závislost na dodacích lhůtách subdodavatelů a naši zákazníci jiste ocení vysoký výkon těchto strojů, které jsou nyní rychlejší, tišší a přesnější,” dodala Kozlová.

Zdroj zprávy je zde.