STEMA-TECH a stroje AMADA na MSV 2012

Výrazná expozice společnosti STEMA-Tech, která na českém trhu je známá jako dodavatel kvalitních strojů značky AMADA, se nachází v samém srdci pavilonu B. Stánek ve firemních barvách nabízí možnost prohlédnutí tří strojů z nabídky firmy STEMA-TECH. Jedná se především o nový vysekávací CNC-Stroj EM 2510 NT s revolverovým zásobníkem na nástroje. Další je nová verze osvědčené řady ohraňovacích lisů HFE M2 100.3. Stroj je vybaven osmi osami a systémem digitálního odměřování. Nejmenším zařízením v expozici pak je nástrojová bruska TOGU EU…

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

EM 2510 NT
Serie EM2510 NT disponuje cestuukazujícím servoelektrickým vysekávacím pohonem, který slučuje pozitivní vlastnosti mechanického vysekávacího stroje s flexibilitou a rychlostí hydraulického vysekávacího stroje a přitom ještě zřetelně vykazuje nižší provozní náklady . Servoelektrický pohon, který téměř nevyžaduje údržbu je nadmíru precizně naladěný a dosahuje prvně nastaveným „TWIN Drive“ v některých oblastech úloh rychlosti vysekávacích hydraulických strojů .

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Servoelektrický vysekávací pohon se vyznačuje vnějším malým příkonem a otvírá v souvislosti s novým 3 dráhovým nástrojovým revolverem nové možnosti v ohýbání a přepracování nových obrysů. EM-NT také disponuje novým interdisciplinárním řídícím systémem AMNC. Toto řízení zaručuje kompetentní a optimálně uživatelské proměny všech procesů stroje a nabízí vedle síťové schopnosti v síti AMADA a použitelnosti multimediálních dat přímo na stroji již dnes plnou kompatibilitu se všemi ostatními stroji s AMNC řídící koncepcí. ( ohraňovací lisy, lasery a vysekávací stroje).

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

EM -NT je plně kompatibilní se všemi komponenty modulárního AMADA-systému automatizace a umožňuje tak také následnou automatizace dle specifických potřeb zákazníka.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek
Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Živá ukázka přímo z veletrhu MSV 2012. EM 2510NT při vysekávání složitého polotovaru…

HFE M2 100.3
Nová serie HFE byla ve všech směrech povýšena na nový stupeň techniky. Například byla zvýšena kvalita ohybu prostřednictvím úpravy stojanu a válců. Překonstruováním hydraulických obvodů bylo dosaženo snížení hladiny hluku a 15% zvýšení rychlosti zvedání a přiblížení beranu. Také řízení bylo technicky zdokonaleno.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Kapacita paměti byla zdvojnásobena, je možno (volitelně) zapojit stroj do sítě. Zvláště praktické je nové ruční kolečko pro zadání polohy, pomocí kterého může být zadána poloha libovolné osy a přenesena do paměti. Tím je umožněno snadné interaktivní programování stroje

Pro zvětšení si klikněte na obrázek
Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Předvedení série ohybových operací na polotovaru na videu. Všimněte si snadnosti obsluhy stroje i přesnosti ohybů…

TOGU EU
Ověřené řešení pro přesné broušení nástrojů…