Střední integrovaná škola Hodonín má novou elektro učebnu, pomohl Siemens

Hodonín Siemens

Integrovaná střední škola Hodonín slavnostně zahájila provoz nově zrekonstruované odborné učebny pro obor elektra. Společnost Siemens škole, která byla v červnu 2021 zasažena tornádem, přispěla na vybavení elektro laboratoře částkou 550 000 Kč. Závod OEZ, součást koncernu Siemens, daroval škole nejmodernější jističe, chrániče a další prvky v hodnotě přesahující 85 tisíc korun.

Hodonín Siemens

V červnu 2021 zasáhlo ničivé tornádo několik obcí na jižní Moravě a mezi nimi i Hodonín. Tamní Integrované střední škole poškodilo tornádo několik budov. Škola proto musela vynaložit veškeré prostředky na obnovu poničených prostor a nezbývaly finance na plánovanou rekonstrukci 50 let staré, již nevyhovující učebny pro praktickou výuku elektro oboru.

Díky pomoci od společnosti Siemens se však rekonstrukce elektro laboratoře přece jen mohla uskutečnit a dnes je vybavena nejmodernější technikou. Siemens věnoval škole částku 550 000 Kč, přes 40 000 Kč darovali ve sbírce přímo zaměstnanci firmy. Spolupráce s OEZ bude pokračovat i v budoucnu, kdy budou realizovány dodávky dalších elektroinstalačních prvků.

Hodonín Siemens

„Jsem moc rád, že naše finanční pomoc umožnila této střední škole vypořádat se s následky ničivého tornáda a vybudovat moderní učebnu pro studenty elektrotechnických oborů,“ uvedl generální ředitel českého Siemensu, Eduard Palíšek. „Líbí se mi, že se na budování nové elektro učebny sami podíleli,“ dodal.

Původně měla učebnu kompletně přestavět a vybavit dodavatelská firma, nakonec ale novou podobu laboratoře navrhli přímo studenti školy se svými učiteli a z velké části přestavbu i sami zrealizovali. Prostory původní učebny nejprve vyklidili, vybourali příčky a demontovali staré přístroje. Poté pod vedením vyučujících navrhli nové rozvody a v rámci praktické výuky je zabudovali. Externí firmy škola využila pouze na vymalování prostor a položení podlahových krytin.

„Byla to pro ně skvělá příležitost využít teoretické poznatky, ale také zjistit, jak je v praxi použít,“ uvedla ředitelka školy Mgr. Eva Schmidová.

Hodonín Siemens

Kromě hodonínské střední školy Siemens podpořil v rámci sbírky Tornádo také vybrané rodiny ze zničené obce Hrušky (ve spolupráci s Diakonií ČR), daroval finanční příspěvek na obnovu zahrady v mateřské škole Hrušky a podpořil obnovu zdevastované zeleně v oblasti zasažené tornádem (ve spolupráci se společností Sázíme stromy z.ú.).

Hodonín Siemens

Celkem český Siemens na pomoc jižní Moravě zasažené tornádem daroval 1.750.000 Kč.

Zdroj zprávy: Siemens
siemens