Stroje musí vydělávat peníze

Požadavky na dodavatele jsou stále složitější. Malá sériovost, složitá geometrie nebo nesmírně vysoké požadavky na kvalitu vyžadují dokonalou strojní podporu.

V německém sídle AMADA, jednoho z největších výrobců plechotvářecích strojů a nástrojů na světě se zaměřili vývojáři na tato ekonomická řešení.

Model ohraňovacího lisu HD ATC s délkou ohybu 3 metry a se 100 tunami tlaku je vybaven automatickým výměníkem nástrojů. Konfigurace rozložení skladby nástrojových setů u modelu HD ATC je zcela automatické. Guido Schumacher, viceprezident Amada GmbH, německé dceřiné společnosti, jmenován japonskou společností spolu s a produktovým manažerem Alex Willuhn nám ukázali tento AutoToolChanger. “Čas potřebný pro přeseřízení stroje na výrobu nového dílu klesne díky tomuto zařízení pod deset procent“ – řekl Schumacher. Série ve výrobě jsou stále menší a rychlost pro seřízení stroje na novou práci je stále důležitější.

AMADA HD1003 NT

AMADA HD1003 NT – HD-ATC (automatic tool changer)

Německý Japonec
HD ATC je typickým příkladem vynikající práce inženýrů z AMADA. Společnost byla založena v roce 1946 v Isamu Amada a specializovala se na tváření plechu. V Německu vytvořila společnost AMADA zastoupení již v roce 1973. V roce 1979 se firma přestěhovala z Düsseldorfu do sousedního Haanu a o 30 let později, se z centra města přestěhovala do nově vybudovaného solution Centra a to včetně Demo-Hall – pro prezentaci strojů a pomoc zákazníkům. V tomto novém komplexu se nachází také vlastní Amada School pro základní a další vzdělávání pro uživatele japonských strojů a systémů. Výzkumné a vývojové centrum je od roku 2013 také i v nově vybudovaném Technical Center v bavorském Landshutu. V Německu pro podporu prodeje pro Evropu pracuje v současné době 250 zaměstnanců. „Jsme na cestě k růstu. V uplynulém fiskálním roce jsme zvýšili tržby o 17 procent.“ Říká viceprezident Guido Schumacher. To činí 93,4 milionu eur. Pomoc pro další zvýšení obratu zákazníkům, jsou právě nové vývojové trendy v oblasti automatizace.

AMADA HD1003 NT – HD-ATC

AMADA HD1003 NT – HD-ATC (automatic tool changer)


Ekonomicky všestranný
FOL 3015 AJ NT – je v současné době možná nejrychlejší laserové zařízení na světě. Pracuje s rezonátorem (vlastní vývoj Amada), který generuje laserový paprsek, jehož vlnová délka je jen jedna desetina v porovnání s běžným plynovým laserem. V nerezové oceli o tloušťce jednoho milimetru.je řezná rychlost od 60 metrů za minutu. „ Toto laserové zařízení je opravdu všestranné a může také zpracovávat těžko řezatelné materiály, jako je měď, titan a mosaz“ říká Axel Willuhn, produktový manažer pro děrovácí a laserové technologie.
FOL 3015 AJ NT

FOL 3015 AJ NT

Stroje na výrobu pro univerzální použití, je součástí filozofie Amada.„Tím se zvyšuje ekonomika“ říká Guido Schumacher. Kromě toho výzkum a vývoj v Amada napomáhá, ke snižování nákladů na údržbu u těchto strojů, významně šetří energii a snižuje produkci zmetků. Další vývoj probíhá v úzké spolupráci se zákazníky. ¨

Jen 20 aplikačních inženýrů v Amada GmbH v Haan zajištuje podporu prodeje pro evropský trh. „Prodejci jsou také populární a oblíbení jako obchodní konzultanti v pomoci zákazníkům, eliminují slabé stránky ve výrobním procesu“ – vysvětluje Axel Willuhn

Nápady/myšlenky a spolehlivost/důvěra
„Zákazníci by si měli s našimi stroji vydělat peníze, jedině tak budou mít prostředky na koupi dalšího stroje na novou zakázku.“ Pronáší viceprezident Guido Schumacher. Je si jistý budoucností v oblasti automatizace. Říká „Knihy objednávek jsou plné a navzájem s novým vývojem slibují další zvyšování prodejů“.

AMADA ASTRO II 100 plus

AMADA ASTRO II 100 plus

V poměrně nenápadné místnosti v Haanu v Demo-Center (předváděcí centrum probíhá vývoj vláknového laseru pro svařování robotem ELM. Je vybaven rotující čočkou, kterou lze natáčet laserový paprsek. Nepravidelné rozměry mezer lze přemostit. Použití pro zákazníka znamená: rychlejší a levnější výroba.

AMADA GmbH
Amada Allee 1, 42781 Haan