Strojírenský veletrh bude největší za posledních pět let

MSV 2016 logo

O účast na MSV 2016 je mimořádný zájem a v pavilonech zbývají už poslední volná místa. Od 3. do 7.10. čeká návštěvníky brněnského výstaviště nejrozsáhlejší přehlídka průmyslových technologií za 5 posledních let. Sudé ročníky Mezinárodních strojírenských veletrhů jsou tradičně bohatší, protože se v jediném termínu konají také specializované veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PLASTEX a PROFINTECH.

Specializovaný bienální veletrh obráběcích a tvářecích strojů IMT (International Machine Tools Exhibition) zvýrazňuje obor, který brněnskému veletrhu dominuje každý rok, a letos se v něm představí více než třetina všech vystavovatelů. Také bienální technologické veletrhy věnované oborům slévárenství, svařování, zpracování plastů a povrchové úpravy se letos zaplňují velmi dobře. Mezinárodní slévárenský veletrh FOND-EX, Mezinárodní veletrh svařovací techniky WELDING, Mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů PLASTEX a Mezinárodní veletrh technologií pro povrchové úpravy PROFINTECH tak na brněnské výstaviště přivedou i firmy, které se v lichých letech MSV neúčastní.

Zároveň vzrostl zájem zahraničí, odkud na veletrh přicestuje již více než polovina vystavovatelů. Zejména se očekává rozsáhlá účast firem z Číny. Čínským vystavovatelům je letos vyhrazen celý pavilon A1.

“Z hlediska naplněnosti veletrhu k datu jsme na tom nejlépe za několik posledních let,” pochvaluje si zájem vystavovatelů ředitel MSV Ing. Jiří Rousek. “Čtyři měsíce před zahájením je většina hal téměř obsazena, takže firmy, které se chtějí zúčastnit, by s přihláškou neměly váhat. Pokud nechtějí vystavovat na venkovních výstavních plochách, mají právě nyní poslední příležitost vybrat si výstavní plochu v pavilonu.”