Studentský majáles vybarví ulice Třince

hutnický den

Oslava mládí, studentského života, počínajícího máje, ale také přehlídka zručnosti a dovedností studentů středních škol zavítá opět na náměstí Svobody v Třinci. Ve čtvrtek 4. května se centrum Třince promění v jeden velký živý organismus hemžících se studentů, kteří v průvodu s maskami dojdou na náměstí Svobody a zahájí tak druhý ročník majálesu. Akce je součástí Hutnického dne, který pořádají Třinecké železárny.

Hutnický den

V rámci celodenního programu se představí se svými talenty a umem zapojené střední školy, vystoupí také Základní umělecká škola Třinec. Chybět nebude bohatý doprovodný program a vše vyvrcholí velkou studentskou party v 17 hodin, kdy publikum rozburácí rappeři Majk Spirit a po jeho vystoupení slovenský interpret Gleb.

„Majáles se rozrůstá. Díky zapojení Českého Těšína letos vzniká Majáles Těšínského Slezska. Více škol a více studentů znamená větší zábavu v den samotného Majálesu, ale také více možností setkávat se a diskutovat se studenty a odborníky o aktuálních tématech, která v současné době mezi mladými lidmi rezonují,“ upřesňuje Vojtěch Dohnal, ředitel společnosti Trisia, která akci pořádanou studenty zastřešuje.

Na základě spolupráce se studenty tak vznikl cyklus přednášek nazvaných Budoucnost jsi ty, které podpořilo Statutární město Třinec.

trisia majáles Třinec

„Součástí majálesu bude studentský průvod, bohatý program, atraktivní přednášky a setkání se zajímavými lidmi. Přeji mladým, ať se baví. Aby bylo vidět, že Třinec žije. Mladí jsou budoucností našeho města, a proto jsme tuto akci významně podpořili,“ uvedla primátorka Věra Palkovská.

Diskuse proběhly například s kreativním ředitelem Colours of Ostrava Filipem Koštálkem, či s analytikem Třineckých železáren Jiřím Mravcem. Přednáškový cyklus završí tento čtvrtek Marek Kříž, úspěšný mladý byznysmen původem z Třince, který ještě před svou třicítkou stihl vybudovat a prodat dvě firmy. Na něj naváže světelný expert a vynálezce červených brýlí Hynek Medřický.

Reklama

Studenti díky hlavním partnerům projektu Třineckým železárnám a Městu Třinec získávají možnost seznámit se s dalšími oblastmi, s nimiž se z podstaty svého studijního oboru nemohou v rámci studií setkat.

„Rozhodli jsme se podpořit majáles studentů, abychom jim dali prostor pro realizaci. Jsou mezi nimi i děti našich zaměstnanců a věřím, že i naši budoucí zaměstnanci, takže spolupráce je rozhodně na místě,“ uvádí Ivo Žižka, ředitel pro personalistiku a vnější vztahy Třineckých železáren.

Tisková zpráva Třineckých železáren, Statutárního města Třince a TRISIA
Třinecké železárny