Studentský majálesový průvod projde poprvé Třincem

hutnický den

Ulice města zaplní ve čtvrtek 5. května průvody studentů místních středních škol, kteří poprvé oslaví Majáles, tradiční oslava bezstarostného života mladých. V Třinci to však bude také přehlídka zručnosti a dovednosti. Majáles pod záštitou Moravia Steel a Třineckých železáren pořádají studenti tří středních škol: Gymnázia Třinec, Střední odborné školy Třineckých železáren a Obchodní akademie Tria.

„Chtěli jsme aktivitu mladé generace našeho města podpořit a dát jim prostor zorganizovat si akci podle vlastních představ. Myslím, že se díky tomu hodně naučili a mohou být na sebe za svou práci hrdí,“ míní generální ředitel hutě Jan Czudek.

V průvodech se všichni studující sejdou na náměstí Svobody v 9.30 hodin, kde dostanou klíče od města a pasují krále majálesu. „Králové budou vlastně dva. Pozvali jsme oblíbenou dvojici Patrika Fialu a Martina Klesnila známých z talkshow Kluci u kulatého stolu. Jsou zároveň našimi hosty a odpoledne budou mít se studenty besedu na téma kriminality a drogové problematiky,“ upřesňuje za pořadatele Nikola Pščolková z Gymnázia Třinec.

Pak budou mít všechny tři školy postupně vlastní program nabitý hudbou, zpěvem, tancem, ale i řemeslem, kdy kluci ze SOŠ TŽ budou odlévat památeční medaile. Souběžně bude v prostorách kulturního domu Trisia probíhat program pro žáky 9. tříd základních škol pod taktovkou třinecké knihovny zaměřený na místní osobnosti.

Od 13.00 hodin odpoledne se na venkovním pódiu široké veřejnosti představí žáci Základní umělecké školy Třinec, perfektní hudební kulisu zajistí Big Band ZUŠ Třinec s vokalistkami Martinou Honzákovou, Klárou Sikorovou a Magdalenou Majetnou. Odpoledne od 16.00 hodin přijdou na řadu studenty oblíbení DJ Denis Fliptyck, české bratrské rapperské duo Dorian + Grey 256 a nakonec se představí jeden z nejznámějších rapperů na české scéně Renne Dang.

Kromě toho budou mít studenti možnost zajít do prostor kulturního domu na besedu o cestování, povídání o cvičení a zdravém životním stylu s Jakubem Enžlem či se pokochat gastronomickým uměním z tradiční lehké italské kuchyně nebo uměním míchání koktejlů.

Zdroj zprávy: TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, A. S.
Třinecké železárny