Svařovací kukla Savage A40 Air značky ESAB poskytuje solidní ochranu před dýmem a prachem

ESAB Savage A40

Společnost ESAB představila novou svařovací kuklu Savage A40 Air, kterou lze kombinovat se stávající filtrační jednotkou PAPR (Powered Air Purifying Respirator) značky ESAB. Kukly jako Savage A40 Air jsou pro svářeče zcela nezbytné v prostředí plném dýmu a prachu, například při práci s některými plněnými elektrodami, v úzkých nebo špatně větraných prostorech a k ochraně před výpary obsahující šestimocný chrom, které vznikají při svařování nerezavějící oceli, chromových slitin a pochromovaných kovů.

esab a40 savage air

Svařovací kukla Savage A40 Air nabízí v kombinaci s filtrační jednotkou PAPR ESAB jedinečný výkon a kvalitu. Jednotka PAPR umožňuje nastavit tři hodno proudění vzduchu od 170 do 220 l/min, podle prostředí a oblasti použití. Pracuje tiše se 70 dB, za použití vysoce výkonné nabíjecí lithium-iontové baterie, která vydrží více než 8 hodin provozu.

ESAB Savage A40

„Savage A40 Air v kombinaci s ventilační jednotkou PAPR od ESABu disponuje vyměnitelnou kazetou pro dvoustupňovou filtraci splňující evropské normy podle stupně TH2, která filtruje jemné polétavé částice,“ uvádí Kevin Beckerdite, Global Product Manager – PPE, ESAB. „Jako dodatečné bezpečnostní opatření má naše jednotka PAPR vizuální a zvukové výstrahy k signalizaci nedostatečného přívodu vzduchu.“

Větší a lepší výhled
Kukla Savage A40 Air špičkové technologie je velice pohodlná a chrání p všech procesech. Design Savage A40 Air se inspiroval kuklou Sentinel™ A50, má průzor 50 x 100 mm, který nabízí širší zorné pole. Kukla váží 700 g. Kazeta optické třídy 1/1/1/2 s technologií True Color společnosti ESAB, která vyniká jasem zajišťuje lepší viditelnost svarové lázně a definici barev. K dalším funkcím patří čtyři světelné snímače, které velmi dobře reagují zvláště při svařování v pozicích, a přepínač stupňů ztmavení 9–13.

„Díky naší technologii True Color ultra jasných barev vidí svářeči svarovou lázeň a okolní prostor lépe,“ říká Kevin Beckerdite. „Když je potřeba svarovou housenku umístit přesně, s kuklou Savage A40 Air se mohou svářeči spolehnout na jasnější vidění a vylepšenou definici barev.“

Stejně jako u prvotřídní kukly SENTINEL mohou být svařeči s kuklou Savage produktivnější díky přepínán na broušení ovládanému zvenčí. I se silnými rukavicemi mohou totiž na levé straně kukly zapnout režim broušení se ztmavením 4. Režim broušení se může hodit i pro řezání.

Ovládání citlivosti a prodlevy uvnitř kukly umožňuje uživatelům nastavovat si reakci na různé podmínky svařování. Regulace citlivosti je adaptabilní funkce pro lepší reakci zejména při svařování metodou TIG při nízkém proudu. Ovládáním prodlevy si svářeč může nastavit dobu, po kterou sklo zůstane tmavé po zhasnutí svařovacího oblouku. Krátké zpoždění pomáhá provést úkon rychleji během stehování, zatímco dlouhá prodleva je užitečná u vysokoproudého svařování.

Posláním společnosti ESAB je formovat budoucnost v oblastech svařování a řezání. Spojujeme výrobce s širokým sortimentem našich produktů v portfoliu značek, které jsou v odvětví na čelní pozici. Díky nejnovějším technologiím vyřešíme v podstatě jakýkoli problém ve svařování – poté ho zaštítíme našimi znalostmi a zkušenostmi ta, aby byli výrobci co nejproduktivnější. Více se dozvíte na stránkách esab.com

Zdroj zprávy: ESAB Vamberk
ESAB logo