Svařovací kukla Savage A40 nabízí  rovnováhu mezi užitnými vlastnostmi, funkcemi a cenou

ESAB Savage A40

Společnost ESAB právě uvedla na trh novou samostmívací svařovací kuklu SAVAGE A40. SAVAGE A40 (doslova Divoch) je inspirován radikální kuklou SENTINEL™ A50 a příležitostní i profesionální svářeči ocení její ideální funkčnost za atraktivní cenu.

„U kukly SAVAGE jsme v samostmívací kazetě použili ESAB technologii reálných barev True Color pro ultra jasné vidění svarové lázně a okolí,“ uvádí Dr. Azfar Kamal, Director R&D a Global Product Manager, PPE, ESAB. „Když je potřeba svarovou housenku umístit přesně, svářeči se s kuklou SAVAGE mohou spolehnout na jasnější pohled, věrné barvy a vylepšenou ostrost.“

ESAB Savage A40
Kukla SAVAGE A40 používá pro lepší vidění svarové lázně technologii reálně vykreslených barev True Color, zvenčí ovládaný přepínač na režim broušení a sklo optické třídy 1/1/1/2 – vše za atraktivní cenu

Stejně jako u SENTINELu můžete být s kuklou SAVAGE produktivnější díky zvenčí ovládanému přepínání na broušení. I se silnými rukavicemi a bez sundání kukly můžete totiž ovládat přepínání do režimu broušení se ztmavením 4 a svařováním. Režim broušení se může hodit i pro řezání.

Rozsáhlejší, lepší vidění
Technologie vidění je u kukly SAVAGE založena na samostmívací kazetě optické třídy 1/1/1/2 (stejná třída jako u kukly SENTINEL) s nastavením ztmavení v rozmezí DIN 9–13. Průhled o rozměrech 100 x 50 mm poskytuje široké zorné pole pro lepší prostorovou orientaci. Kukla má čtyři senzory, které citlivě reagují zvláště při pohledu mimo svařovací prostor.

„Kukly s kazetou optické třídy 1/1/1/2 nabízejí ostrý, jasný a ucelený pohled na svarovou lázeň, aniž byste museli vynakládat další prostředky na získání úhlové závislosti třídy 1, což je rozdíl, který většina svářečů vnímá jen stěží,“ říká Dr. Kamal. „Náš průzkum na základě názorů zákazníků ukazuje, že tato třída poskytuje uživatelům nejlepší kombinaci výkonu a ceny.“

Nastavení citlivosti a prodlevy uvnitř kukly umožňuje uživatelům korigovat reakci na různé podmínky svařování. Ovládání citlivosti je adaptabilní charakteristika, užitečná při nízkoproudém svařování metodou TIG, k lepší reakci na tmavší světlo oblouku. Ovládání prodlevy umožňuje svářeči nastavit si dobu, po kterou sklo zůstane tmavé po zhasnutí svařovacího oblouku. Krátké zpoždění pomáhá provést úkon rychleji během stehování, zatímco dlouhá prodleva je užitečná u vysokoproudého svařování.

Tato lehká kukla špičkové technologie – váží pouhých 500 g – je velice pohodlná a chrání při všech technologiích svařování. Tam, kde bezpečnostní předpisy nařizují nosit přilbu, použijte ke kukle SAVAGE A40 adaptér na přilbu ESAB.

Zdroj zprávy: ESAB VAMBERK, s.r.o., člen koncernu