Svařovací robot TAWERS pro vysoké proudy

Opírajíc se o úspěch svařovacího robotu TAWERS, Panasonic představil na přehlídce Japan International Welding Show 2008 v Japonsku svařovací robot TAWERS WGH pro pro svařování vysokými proudy (450 Amp/100% ID). TAWERS WGH je vybaven 450 A svařovacím zdrojem a lze ho kombinovat se softwarovým vybavením Thick Plate. Tento softwarový balík pro controller robota umožňuje zejména jednoduché programování vyhledávacích sekvencí pomocí dotykového (touch) sensoru) a také přináší výrazné zjednodušení při programování vícevrstvých svarů.

TAWERS WGH, svářecí robot pro svařování vysokými proudy
TAWERS WGH je možné v současnosti dodat i na Evropský trh a byl již zakoupen k projektům ve firmách jako je Janssens a Dieperink, NL (zpracování hliníku), Bollegraaf NL (papírové lisy), Caterpillar NL (rýpadla), Wielton, PL (výrobce přívěsů) a do řady jiných podniků. Také velcí výrobci rýpadel v Asii a Japonsku, mezi něž patří Hitachi, Komatsu a Daewoo, užívají tento nový hardware v kombinaci s Thick plate software firmy Panasonic, která programování značně zjednodušila a drasticky zkrátila. Valk Welding očekává, že na základě zkušeností těchto prvních uživatelů bude následovat velká řada dalších společností, které budou tuto specifickou techniku aplikovat.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Dvouhořákový TAWERS Twin Torch
Novýpodavač drátu, připojený k novému TAWERS WGH, umožňuje, aby jeden takovýto podavač přiváděl dva různé druhy drátů a/nebo průměrů do jednoho hořáku. Tento koncept Twin wire s 1 podavačem , 1 kabelovým svazkem a 1 hořákem byl speciálně vyvinut na přání Valk Welding. Takovýto systém firma Valk Welding v minulosti sám realizovala prostřednictvím zdvojeného podavače a jednoho kabel. svazku a jednoho hořáku, toto nové provedení je však robustnější.

Navštivte nás na MSV 2008 v Brně (15-19.9.2008, pavilón G2)…

Pro zvětšení si klikněte na obrázek

Valk Welding CZ s.r.o.
Cihelni 111
702 00 Ostrava – Moravska Ostrava
‰esk‡ republika
Tel : +420 596 790 198
Fax : +420 596 790 199
www.valkwelding.com
www.robotizace.cz