Svařování, rytí, čištění: TruMark 7050 je švýcarský armádní nůž laserů

TruMark 7050

TRUMPF představuje laserový systém TruMark 7050, obzvláště všestranný nástroj, na veletrhu Photonics West v San Franciscu. Uživatelé mohou TruMark 7050 snadno integrovat do své výroby, a to automobilového průmyslu až po velké pekárny. Nový laser je vhodný pro velké množství průmyslových aplikací.

TruMark 7050

TruMark 7050 – FOTO: TRUMPF

“Tento laserový systém je více než jen značkovací laser. Je to multifunkční nástroj s vysokým výkonem. Uživatelé s tímto prémiovým systémem ušetří peníze, protože si nemusí kupovat různé lasery pro různé aplikace,” říká Holger Breitenborn, odpovědný produktový manažer pro značkovací systémy ve společnosti TRUMPF. High-tech společnost dodává TruMark 7050 jako řešení připravené k použití. Skener a software jsou již integrovány. Společnost TRUMPF již také zajistila velmi vysokou úroveň bezpečnosti laseru. „Po zprovoznění laseru jej může uživatel ovládat v několika krocích a okamžitě začít pracovat,“ říká Breitenborn.

TruMark 7050

TruMark 7050 – FOTO: TRUMPF

Aplikace ve všech průmyslových odvětvích
Laser je vhodný pro řadu vysoce produktivních aplikací v různých průmyslových odvětvích s velmi krátkými dobami procesního cyklu. Uživatelé mohou s TruMark 7050 spojovat různé druhy kovů pomocí bodového svařování, například měď s hliníkem nebo mosaz.

„Tato schopnost je zvláště žádaná u aplikací pro e-mobilitu,“ říká Breitenborn. Společnosti mohou velmi snadno integrovat značící a materiálový zpracovatelský laser TruMark 7050 do své průtokové výroby. Automobilový průmysl také využívá laser k hlubokému gravírování identifikačních čísel vozidel do karoserie automobilů. “Zde jsou nutné krátké doby procesu, což TruMark 7050 s vysokým výkonem a rychlými spínacími cykly umožňuje. Tento laser s průměrným výkonem 200 wattů je ve své výkonnostní třídě prakticky bezkonkurenční,” říká Breitenborn.

Ale TruMark 7050 je také vhodný pro čištění kovových povrchů různých materiálů, jako je olej, rez nebo dokonce organické zbytky. Velké pekárny například používají laser k odstranění připečených nečistot z pečicích plechů. V mnoha dalších průmyslových odvětvích uživatelé také používají TruMark 7050 k zdrsnění povrchů. Laser vytváří na kovu pravidelně uspořádané geometrie. Jednotlivé součásti takové struktury jsou často velké jen několik mikrometrů. Takové laserové strukturování je vhodné například pro přípravu lepených spojů. Lepidlo po zdrsnění lépe přilne ke kovu.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo