Svaz průmyslu seriálem #PrumyslJedeDal děkuje všem firmám a zaměstnancům, kteří drží ekonomiku v chodu

Svaz průmyslu

Svaz průmyslu a dopravy ČR odstartoval na sociálních sítích seriál #PrumyslJedeDal. Ukazuje v něm pozitivní příběhy, jak jeho členské firmy pomáhají překonat epidemii koronaviru. „Firmy nepřestaly fungovat a společně se svými zaměstnanci drží celou ekonomiku v chodu. Patří jim velký dík,“ vzkazuje svým seriálem Svaz průmyslu. Lidé pracují nejen ve svých firmách, mnohdy se věnují i komunitnímu dobrovolnictví a podniky podporují také integrovaný záchranný systém i vládu. Na sociálních sítích Svazu se veřejnost může seznámit s příklady dvaceti firem a značek jako jsou například ČEZ, IBM, Coca-Cola HBC, Siemens a další.

„Pro překonání epidemie a následný restart ekonomiky je klíčové fungování průmyslu. Lidé si potřebují rozsvítit, koupit čerstvé pečivo a mléko. Našim seriálem děkujeme průmyslovým firmám a jejich zaměstnancům. Připomínáme, že právě ony a jejich zaměstnanci jedou dál a drží celou ekonomiku v chodu,“ říká k seriálu PR manažerka Svazu průmyslu a dopravy ČR Lenka Dudková. Příklady Svaz sdružuje pod #PrumyslJedeDal a publikuje je na svém twitteru, LinkedInu i Instagramu.

PŘÍKLADY #PRUMYSLJEDEDAL
Společnost Siemens například stále servisuje soupravy pražského metra na trase C a jedou i jeho výrobní závody, bez přerušení pokračuje i výroba v Unipetrol Group, TŘINECKÝCH ŽELEZÁRNÁCH, a.s., ZAT a.s., ČEZ a. s., Sev.en Energy, Severomoravských vodovodech a kanalizacích Ostrava a.s., MERO ČR nebo Linet spol. s r.o.

Jiné podniky zareagovaly na současnou mimořádnou situaci a nabídly pomoc státní správě i svým zákazníkům. IBM ČR spustila na webových stránkách ministerstva zdravotnictví ke koronaviru chatbota. Virtuální sestra Anežka pomáhá lidem zorientovat se v informacích. Seznam.cz, a.s., na službě Sbazar vytvořil speciální koronavirovou rubriku, kde mohou lidé nabízet či poptávat pomoc. V boji proti koronaviru pomáhá i přes svou aplikaci Mapy.cz. RESIDOMO doručuje potraviny a léky nejstarším obyvatelům svých bytů. Ve spolupráci se studenty psychologie pro ně vytvořilo i speciální telefonní linku „Haló, nejste sami“. CENTROPOL ENERGY, a.s., udržuje zákaznická centra pro své klienty v provozu alespoň na dálku. MEOPTA OPTIKA nabídla své volné kapacity k výrobě plicních ventilátorů. Coca-Cola HBC dodává zdarma nápoje např. integrovanému záchrannému systému.

FIRMY FUNGUJÍ DÁL I NABÍZÍ SVÉ KAPACITY NA POMOC V BOJI PROTI COVID-19
Některé výrobní firmy přijaly maximální bezpečnostní opatření, upravily své provozy a fungují bez přerušení dál. Jiné podniky například vytvořily pro své zákazníky extra služby, nabídly své know-how státní správě a poskytují své volné výrobní kapacity či zaměstnance, pokud s tím souhlasili. K tomu slouží iniciativa www.spojujemecesko.cz, kterou Svaz průmyslu a dopravy ČR pomohl vytvořit. Iniciativa Spojujeme Česko je společným dílem CzechInvestu, Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva zdravotnictví, Ministerstva dopravy, Úřadu vlády a Svazu průmyslu a dopravy ČR.

SPECIÁLNÍ KOMUNIKACE SP ČR OHLEDNĚ KORONAVIRU
Svaz průmyslu a dopravy ČR v současné době informuje o aktuálních informacích, opatřeních a možnostech pro firmy nejen na svých sociálních sítích. Od svých členů denně zjišťuje, jaké mají potíže. Dvakrát týdně pro ně vydává newsletter nabitý aktuálními informacemi pro jejich podnikání. Na svém webu vytvořil nový prostor, kde firmy přehledně najdou všechny aktuality, požadavky Svazu na Vládu ČR, přijatá opatření i možnosti podpory pro podniky. Pro média uspořádal od začátku nouzového stavu tři online tiskové konference.

Zdroj zprávy: Svaz průmyslu a dopravy ČR – Tereza Řezníčková