Svět 3D tiskáren na FOR INDUSTRY

3D tisk

Hala plná 3D tiskáren a plastových výrobků na FOR INDUSTRY 2017 hýřila barvami a aktivitou mnoha zájemců i vystavovatelů. Je to trochu jiný svět, než jsou tradiční strojírenské technologie a postupy. Je to spíše průnik plaskikářství a programování, resp. počítačových technologií, ale je zřejmé, že budoucnost s 3D tiskem ve výrobě počítá, a to zdaleka nikoli pouze pro potřebu výroby modelů.

Ostatně, již v roce 2014 jsme tady na strojírenském portálu Zakazka.cz zveřejnili článek Fantastická příležitost pro české strojařské firmy, v kterém jsme popsali možnosti a schopnosti produkčních 3D tiskáren a vysokopevnostních materiálů vhodných pro tisk skutečně funkčních částí strojů, zařízení a výrobků.

Nicméně, to co bylo možno vidět na FOR INDUSTRY 2017, bylo z trochu jiného světa, a to někde na pomezí hobby segmentu a tzv. “start-upů” zabývajících se produkcí levných domácích nebo modelářských tiskáren. Je to zajímavý svět, který jistě bude nejen inspirovat, ale i vzdělávat budoucí odborníky na velmi progresivní technologii budoucnosti.

Pokud potřebujete pro svoje potřeby vytisknout funkční součást z vysokopevnostních materiálů můžete využít nabídku našeho obchodního partnera, firmy Hacker Model Production a.s..

Co se týká 3D tiskáren na FOR INDUSTRY 2017, nabídneme vám pouze nekomentovanou fotogalerii. Jednak nejsme odborníci na 3D tisk a jednak rozlišujeme mezi produkčním tiskem použitelným pro strojírenskou výrobu a mezi světem hobby 3D tiskáren nebo edukačními a vývojovými fázemi výroby 3D tiskáren. Přesto vnímáme nesmírný potenciál 3D tisku ve výrobě a je velmi dobře, že FOR INDUSTRY dává prostor této technologii, i když v její počáteční fázi.