SVOS hlásí “Úkol splněn”

MARS SVOS IDET

Společnost SVOS spol. s r.o. se sídlem v Přelouči nabízí široké portfolio chráněných či speciálně upravených vozidel pro převoz peněz a cenin. Věnuje se také vývoji a výrobě speciálních vozidel Perun a Vega pro vojenské a policejní použití. Zabývá se také přestavbou běžných silničních vozidel na „bezpečná“.

Společnost SVOS klade nekompromisně důraz na kvalitu použitých materiálů i konstrukčního řešení, což je zárukou potřebné úrovně ochrany v jakýchkoli podmínkách.

„Na letošním veletrhu IDET jsme představili světovou premiéru z konce minulého září. Je to náš obrněný transportér Mars s integrací protivzdušné obrany RBS 70 NG. Je to pro nás vrchol v naší propagaci tohoto produktu, který jsme zakončili tady v Čechách naší expozicí. My samozřejmě tady cílíme záměrně na Ministerstvo obrany České republiky, takže náš cíl jsme naplnili. Potkali jsme tady partnery z armády, takže za nás úkol splněn,“ říká s nadšením Štěpán Černý, obchodní ředitel SVOS spol. s r.o.

svos team idet

Obrněné vozy MARS a protivzdušné systémy MSHORAD
Česká společnost SVOS z Přelouče za 30 své působnosti vyrobila přes 6 500 vozidel, které spolehlivě slouží ve více než 60 zemích celého světa. Na veletrhu IDET společně s koncernem Saab představila mobilní protivzdušný systém MSRAD s jedinečnými vlastnostmi, který dokonale reaguje na dnešní nedostatek prostředků proti novým zbraňovým systémům, jako jsou drony apod.

Základem jsou vozidla MARS 4X4 a 6X6 s šestiválcovými motory o výkonu 240 kW a točivém momentu 1300 Hm. Vozidlo přitom ve své konstrukci využívá řadu standardizovaných agregátů NATO. Tyto pancéřované vozy nabízejí mimořádnou tuhost karoserie a řadu jedinečných vlastností. Umožňují instalaci zadní nápravy s natáčením kol, které ještě zlepšuje manévrovací schopnosti. Další výhodou je možnost samostatného nastavení světlé výšky jednotlivých kol. To podporuje snadnou nivelaci vozidla pro optimální podmínky pro instalaci speciálních zbraňových systémů.

SVOS SVOS

 

I to jsou důvody, proč bylo vozidlo MARS bylo krátce po svém uvedení na trh vybráno koncernem SAAB vybrané pro integraci jejího protiletadlového systému MSHORAD a přehledového a naváděcího radiolokátoru Giraffe 1X 3D.

V expozici společnosti SVOS na veletrhu je vystavený systém MARS se s celkem sedmi mobilními střelami a laserovým naváděcím systémem. Raketové střely jsou shodné s manuálně odpalovanými střelami, navic je lze během několika minut sejmout a celý systém změnit na manuální. To nabízí bezkonkurenční variabilitu pro nejrůznější bojové situace.

Kontakt: SVOS

SVOS