TAITRA uvádí: Taiwan Excellence – webinář pro rok 2021: Posouvání hranic inteligentní výroby

TAITRA

Automobilový průmysl představuje jednu z nejzásadnějších složek hospodářství České republiky. Výroba automobilů tvoří zhruba 20 % výstupu tuzemského průmyslu i vývozů. Pro automobilový průmysl jsou klíčovým vybavením obráběcí stroje. Nejvíce této techniky je do České republiky dováženo z Německa a dále z Japonska, Tchaj-wanu a Švýcarska. Tchaj-wan je pak jedním z nejvýznamnějších globálních dodavatelů strojního vybavení a v této zemi vznikají rozmanitá řešení na míru i automatizovaná řešení s uplatňováním principů inteligentní strojní výroby.

Potřeby průmyslu České republiky formují jedinečné propozice pro potenciální využití výhod spojení s tchajwanskými společnostmi, ke kterým se řadí světoví lídři na poli produkce nejdůležitějšího vybavení pro moderní výrobní systémy. Z tohoto důvodu připravila Tchajwanská kancelář zahraničního obchodu (Bureau of Foreign Trade Taiwan, R.O.C – BOFT) ve spolupráci s Tchajwanskou radou pro rozvoj zahraničního obchodu (Taiwan External Trade Development Council – TAITRA) webinář, jehož cílem je ukázat zájemcům potenciál, jaký nabízí navázání obchodních vztahů mezi Tchaj-wanem a Českou republikou.

Webinář nese název „Taiwan Excellence: Posouvání hranic inteligentní výroby“ a uskuteční se ve středu 10. listopadu od 11 hodin. Svoje špičkové produkty, jež mají potenciál revolučním způsobem proměnit procesy v tuzemském průmyslu, v jeho rámci představí pětice významných tchajwanských firem aktivních v oblasti inteligentní výroby.

HIWIN Technologies je společnost, jejíž název vznikl kombinací slov „hi-tech“ a „winner“ (vítěz). Cílem HIWIN je poskytovat zákazníkům přidanou hodnotu na základě technologického pokroku a zvýšení konkurenceschopnosti na globální úrovni. Společnosti se dostává celosvětového uznání, patenty má registrované na více než 34 trzích včetně USA, Japonska, EU a mnoha dalších.

hiwin

Inteligentní 4.0 kuličkový šroub od HIWIN TECHNOLOGIES CORP

JEENXI Technologies byla založena v roce 2000 a specializuje se na obráběcí stroje pro výzkum a vývoj a na výrobní technologie. Společnost se zaměřuje na podporu růstu podniků, kontrolu kvality a zvyšování tržní konkurenceschopnosti prostřednictvím inovací produktů s vysokou přesností, včetně vysokorychlostních CNC obráběcích center. JEENXI Technologies provozuje globální prodejní síť pokrývající pevninskou Čínu, jihovýchodní Asii, Japonsko, Evropu a Tchaj-wan.

UH 500 Sunmill

Vysoce efektivní pětiosé obráběcí centrum (UH500) od JEENXI TECHNOLOGY CO., Ltd. (Sunmill)

Fair Friend Enterprise (FFG), jejíž historie sahá do roku 1979, je dnes třetí globálně největší skupinou zaměřenou na strojní zařízení. Do jejího portfolia spadá 37 značek, jejichž produkce vzniká v 50 výrobních střediscích FFG lokalizovaných po celém světě. Spolupracuje rovněž s řadou lídrů globálního průmyslu. Díky vlastní platformě inteligentních výrobních datových služeb a strojového učení, postupně integrovanému řízení výroby, řízení údržby a souvisejícím službám s přidanou hodnotou vytváří FFG inteligentní obráběcí stroje, výrobní linky a řešení pro řízení výroby na klíč.

UB-660 Fair Friend Enterprise

Pětiosé obráběcí centrum s otočnou hlavou (UB-660) od Fair Friend Enterprise Co., Ltd. (FFG)

Tongtai Machine & Tool Co. je předním výrobcem obráběcích strojů a uznávaným dodavatelem řešení na míru, který je na trhu aktivní od roku 1969. Mezi produkty společnosti Tongtai patří SPM, vertikální/horizontální CNC soustruhy a obráběcí centra, zařízení pro výrobu plošných spojů, jakož i technologie ultrazvukového obrábění, laserového obrábění či aditivní výroby kovů. Tongtai je jedním z nejznámějších tchajwanských poskytovatelů technologií pro inteligentní výrobu a disponuje certifikovaným automatizačním servisem. Společnost úzce spolupracuje se zákazníky mimo jiné z automobilového, elektronického a leteckého odvětví.

CT-350 Tongtai Machine & Tool Co., Ltd.

Pětiosé obráběcí centrum (CT-350) od Tongtai Machine & Tool Co., Ltd.

AXILE Machine (Buffalo Machinery) je špičková značka pod hlavičkou společnosti Buffalo Machinery zaměřená na navrhování a výrobu agilních pětiosých obráběcích VMC strojů využívajících automatizační řešení pro výrobce složitých dílů a součástek. Průlomové konstrukční koncepty a vlastní pokročilé technologie společnosti nalézají uplatnění v široké škále výrobních odvětví. Servisní a podpůrná síť AXILE funguje v téměř 50 zemích světa, servisní centrum provozuje v Chorvatsku a více než 70 distributorů společnosti je aktivní napříč Asií, Evropou i Amerikou.

Proces 5X inteligentní automatizace AXILE Machine (Buffalo Machinery

Proces 5X inteligentní automatizace AXILE Machine (Buffalo Machinery)

Pro ty, kteří se zajímají o podrobnější technické informace nebo hledají potenciální dodavatele je právě otevřena bezplatná registrace na webinář pořádaný pod záštitou TAITRA zde. Přístupový odkaz k živému přenosu bude registrovaným zájemcům o účast zaslán dva dny před konáním akce.

Více informací o prezentovaných společnostech a produktech najdete na tomto webu.
Další detailnější údaje vám poskytne nejbližší tchajwanské centrum obchodu.

Taiwan Excellence
Taiwan ExcellenceOcenění Taiwan Excellence Awards je Ministerstvem hospodářství Tchaj-wanu udíleno od roku 1993 za podpory Tchajwanské rady pro rozvoj zahraničního obchodu (TAITRA). Všechny výrobky nesoucí tuto značku získaly titul Taiwan Excellence na základě vynikajících výsledků v oblastech výzkumu a vývoje, designu, kvality či marketingu a prošly přísným procesem hodnocení. Představují proto příklady výjimečné, inovativní tchajwanské produkce, již vyzdvihla místní vláda. Oceněné výrobky ztělesňují tchajwanskou průmyslovou zdatnost a pyšní se vynikající kvalitou. Symbol Taiwan Excellence je jako ochranná známka uznáván celosvětově a je propagován ve 106 zemích a regionech. Více informací naleznete na http://www.taiwanexcellence.org.

Tchajwanská kancelář zahraničního obchodu, MOEA (BOFT)
MOEA (BOFT)Tchajwanská kancelář zahraničního obchodu (BOFT), jež spadá pod Ministerstvo hospodářství (MOEA) Tchaj-wanu zodpovídá za implementaci strategií a předpisů týkajících se zahraničního obchodu, hospodářské spolupráce a zahraničních investic. BOFT spolupracuje s Tchajwanskou radou pro rozvoj zahraničního obchodu (TAITRA) na mnoha projektech a aktivitách na podporu obchodu na mezinárodní i domácí úrovni.

Tchajwanská rada pro rozvoj zahraničního obchodu (TAITRA)
TAITRATchajwanská rada pro rozvoj zahraničního obchodu (TAITRA) je přední tchajwanská nezisková polovládní organizace podporující obchod. TAITRA je společně financována vládou, průmyslovými asociacemi a několika komerčními organizacemi. Pomáhá tchajwanským podnikům při posilování jejich mezinárodní konkurenceschopnosti a při řešení výzev, kterým čelí na zahraničních trzích. Spolu se sesterskými organizacemi Taiwan Trade Center (TTC) a Taipei World Trade Center (TWTC) vytvořila TAITRA prostřednictvím efektivních propagačních strategií již řadu obchodních příležitostí. Více informací na www.taitra.org.tw.

Zdroj zprávy: Best Communications

Best Communications