TAJMAC-ZPS představí novinky výrobního programu

Divize MANURHIN K’MX bude poprvé vystavovat dlouhotočný soustružnický automat MANURHIN K´MX 632 v novém designu, který bude obrábět excentrický dílec. Dalším exponátem bude stroj MANURHIN K´MX 816 CLEVER. Tento dlouhotočný automat dokáže obrábět dílec až 4 nástroji současně.

Tajmac ZPS

Divize ZPS představí premiérově inovovaný stroj ZPS MCG1000i s automatickým výměníkem palet. Toto multifunkční obráběcí centrum typu horní gantry, umožňuje komplexní obrábění prostorově složitých a technologicky náročných obrobků, kombinovaných tvarů jak v pětiosém frézování, tak v plnohodnotných soustružnických operacích. Jedná se o vysoce produktivní stroj, který se vyznačuje vysokou dynamickou a tepelnou stabilitou a vysokou přesností obrábění. Pracovní osy X, Y, Z se pohybují po lineárních vedeních. Přímé odměřování ve všech osách je součástí základního vybavení.

ZPS MCG 1000i

Divize MORI-SAY představí v české premiéře nový šestivřetenový soustružnický automat MORI-SAY TM620CNC. Jedná se o plně CNC řízený soustružnický automat vysoké přesnosti, tuhosti a rychlosti, který je určen pro hromadnou a sériovou výrobu přesných součástí z tyčového materiálu do max. ø20 mm. Vhodný stroj zejména pro výrobky z oblasti automotive a také hydraulických a pneumatických komponentů. Vysokou produktivitu umožňuje celkem 21 CNC řízených os a dalších 14 k dispozici pro řízení zvláštního příslušenství a 6 vřeten s max. otáčkami 6.000 min-1. Široká škála příslušenství vč. automatického zásobníku tyčí rozšiřuje technologické možnosti stroje.

Mori-Say TM620 CNC

Zdroj zprávy: Veletrhy Brno, a.s.
BVV a.s.