TATRA TRUCKS se společně s partnerskými firmami holdingu CSG představí na veletrhu DEFEXPO 2022 v Indii

tatra defence

Ve dnech 10. až 13. března 2022 se ve východoindickém městě Gándhínagar – hlavním městě státu Gudžarát – bude konat 12. ročník veletrhu DEFEXPO. Veletrh DEFEXPO se koná každé dva roky a jde o jednu z největších událostí v oblasti vojenských, bezpečnostních a aerokosmických technologií v Indii. Pořádá jej indická vládní organizace Defence Exhibition Organisation (DEO) ve spolupráci s indickou vládou a ministerstvem obrany. Mezi vystavovateli se představí i TATRA TRUCKS a partnerské firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG).

Tatra 8x8

TATRA TRUCKS se společně s partnerskými firmami holdingu CSG představí na veletrhu DEFEXPO 2022 v Indii
Indie je v oblasti obranného a bezpečnostního průmyslu jedním z největších asijských trhů. Pro kopřivnickou automobilku TATRA TRUCKS je Indie také jedním z nejdůležitějších odbytišť, přičemž indická armáda se řadí k největším uživatelům vozů TATRA na světě. V této souvislosti lze připomenout, že TATRA TRUCKS je strategickým partnerem indického státního podniku BEML, který právě automobily TATRA vyrábí pro indickou armádu. Proto nebudou na národním stánku České republiky zástupci automobilky TATRA TRUCKS chybět. Indickým partnerům i dalším potenciální zákazníkům představí aktuální portfolio nákladních automobilů TATRA, které tvoří modelové řady TATRA FORCE, TATRA TACTIC a TATRA PHOENIX, přičemž všechny tři se uplatňují v ozbrojených silách mnoha zemí po celém světě.

Vedle kopřivnické automobilky se na společném českém národním stánku představí i firmy holdingu CSG. Konkrétně půjde o společnosti EXCALIBUR ARMY, ELDIS a RETIA. Šternberský podnik EXCALIBUR ARMY (EA) rovněž není na asijských trzích nováčkem. EA bude na DEFEXPO 2022 nabízet náhradní díly na osvědčené tanky T-72 nebo pásová BVP-2. Náhradní díly EA nabídne také pro vyprošťovací vozidla AV-15 či mostní automobily AM-50 na podvozcích TATRA. Pro indické zákazníky také mohou být zajímavé modernizační programy navazující na oba jmenované typy podpůrných vozidel v podobě vyprošťovacího a odtahového vozidla TREVA-15 či mostních automobilů AM-50EX a AM-70EX taktéž s podvozky TATRA. Expozici EA bude doplňovat prezentace moderního dekontaminačního vozidla DECON rovněž na podvozku TATRA.

tatra 8x8

Pardubická firma ELDIS představí své komplexní řešení radarového vybavení pro letiště. ELDIS je v této oblasti v Indii historicky velmi úspěšná, téměř 90 procent indického vzdušného prostoru pokrývají radary vyrobené a dodané právě firmou ELDIS. Společnost RETIA v Gándhínagaru představí speciální přenosný radar ReTwis 5 a také model jednoho ze svých hlavních produktů, kterým je kompaktní 3D radar ReGuard, který je schopen detekovat a sledovat vedle standardních pozemních a vzdušných cílů i bezpilotní drony.

Veletrh DEFEXPO se koná každé dva roky a jde o jednu z největších událostí v oblasti vojenských, bezpečnostních a aerokosmických technologií v Indii. Pořádá jej indická vládní organizace Defence Exhibition Organisation (DEO) ve spolupráci s indickou vládou a ministerstvem obrany. Význam DEFEXPO potrhují rovněž i čísla z 11. ročníku – v roce 2020 se veletrhu účastnilo na 1028 vystavovatelů ze 70 zemí, kteří měli k dispozici výstavní plochu o rozloze 76 tisíc m2.

O TATRA TRUCKS a.s.
tatraAkciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Velmi důležité jsou domácí trhy v Česku a na Slovensku, velká část produkce automobilky je určena na export do desítek zemí světa. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává více než 1100 lidí a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku Tatra Metalurgie zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství.

Tiskový servis TATRA TRUCKS a.s.

Andrej Čírtek
Tiskový mluvčí TATRA TRUCKS a.s.