Tažírna oceli spustila do provozu nové výrobní linky

třinecké železárny

Nové výrobní haly, špičkové technologie a zázemí pro zaměstnance. Rozsáhlý projekt rozvoje Tažírny oceli ve Starém Městě, odloučeného provozu Třineckých železáren, je ukončen. Investiční projekt ve výši 600 milionů korun pomůže firmě rozšířit portfolio výrobků, získat nové trhy a navýšit kapacitu výroby tažených tyčí.

V první etapě tažírna spustila do provozu plně automatizovaný regálový zakladač na místě bývalé expediční přístavby haly. „Instalace zakladače umožnila zvýšit kapacitu skladování z 6 000 tun na 9 000 tun hotových výrobků, zrychlit manipulaci včetně nakládky kamionů a v neposlední řadě zvýšit bezpečnost práce,“ konstatuje Petr Lapčík vedoucí provozu Tažírna oceli Třineckých železáren.

třinecké železárny tažírna staré město

Ve druhé etapě došlo ke zbourání staré haly v objektu bývalé panelárny. Právě tady firma vybudovala novou výrobní halu o dvou lodích, v nichž jsou nyní v plném provozu nové technologie loupání, broušení a dělení včetně veškeré logistiky a dopravní obslužnosti.

tažírna steré město

Investici doplnila stavba provozní budovy, která rozšířila sklady režijního materiálu a náhradních dílů, slouží i pro mechanické zkušebny a údržbu. „Součástí této etapy bylo vybudování nového zázemí pro naše zaměstnance. Nově využívají šatny, sociální zařízení, jídelnu a další kanceláře,“ doplnil vedoucí provozu.

tažírna staré město

Tažené ocelové tyče vysoké kvality směřují například jako materiál pro výrobu plynových vzpěr a tlumičů aut, závitových tyčí, nebo také do segmentu šroubárenství či výrobu nábytku. Každý rok ze zdejší výrobní haly putuje k zákazníkům okolo 90 000 tun tažených tyčí, z toho více než 60 procent na export.

Zdroj zprávy: TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a. s.
Třinecké železárny