Tchaj-wan bude mít zastoupení na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně

Tchaj-wan Taiwan

Tchajwanská rada pro rozvoj zahraničního obchodu (TAITRA) oznamuje, že se za podpory Ministerstva zahraničních věcí Tchaj-wanu spolu s dalšími 36 tchajwanskými společnostmi zúčastní 62. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně (MSV 2021), který se uskuteční mezi 8. a 12. listopadem 2021. Stánek TAITRA s číslem 135 se bude nacházet v hale V brněnského výstaviště.

TAITRATchajwanský pavilon představí celou řadu inovativních produktů, jako jsou například kuličkové drážky, víceosý robot, vertikální obráběcí centrum, CNC soustruh, horizontální pásová pila, čelní fréza z tvrdokovu HPC, obráběcí centrum s pohyblivým nosníkem a sloupem, CNC ohýbačka trubek, bezhrotá bruska, stroj na odstraňování třísek/kalů, svářečka kabelových svazků, vertikální lisovací stroj, mechanický lis s jednou klikou, systémy digitalizované inteligentní automatizace, mazací přístroje, bezkontaktní měřicí systém, metrologický měřicí systém a další.

K vystavovatelům v tchajwanském pavilonu na MSV 2021 patří společnost HIWIN Technologies Corp., která je přední světovou značkou v oblasti řízení pohybu a výroby systémů. S pomocí svých klíčových technologií se HIWIN zaměřuje na vytváření inovativních produktů s vysokou rychlostí a vysokou přesností, jež jsou šetrné k životnímu prostředí a přinášejí úspory energií. HIWIN se orientuje na zdokonalování inteligentních automatizačních procesů a disponuje nejkompletnějšími roboty, včetně robotů Wafer Robot, kloubových robotů, delta robotů a robotů SCARA, jejichž prostřednictvím snižuje náklady na pracovní sílu, zvyšuje bezpečnost práce a zlepšuje pracovní prostředí.
www.hiwin.tw

hiwin 2019

Další z tchajwanských společností, která se na letošním MSV představí, je Tongtai, přední výrobce obráběcích strojů a uznávaný poskytovatel řešení na klíč s tradicí od roku 1969. Do portfolia Tongtai patří SPM, vertikální/horizontální CNC soustruhy a obráběcí centra, zařízení pro výrobu plošných spojů či ultrazvukové obrábění, laserové obrábění nebo technologie pro aditivní výrobu kovů. Společnost poskytuje služby zákazníkům po celém světě a daří se jí zejména v automobilovém a leteckém průmyslu, v oblasti elektrických vozidel, 5G a polovodičů.
www.tongtai.com.tw

Název Hannsa Precision nesou obráběcí stroje od společnosti Ying Han Technology Co., Ltd. Ta začala v roce 1990 vyrábět součástky pro obráběcí stroje a od té doby shromáždila dostatek zkušeností i know-how v oblasti navrhování a produkce vysoce přesných komponentů. Její koncepce výroby špičkové techniky vychází z dlouhodobě fungujícího dodavatelského řetězce, do něhož jsou zapojeny zavedené společnosti z oblasti výroby obráběcích center.
www.ylm.com.tw
www.ylm.pl

U příležitosti účasti TAITRA na MSV 2021 proběhne také ve středu 10. listopadu od 11 hodin webinář s názvem „Taiwan Excellence: Posouvání hranic inteligentní výroby“. V jeho rámci své inovativní produkty představí pětice předních oceňovaných společností včetně AXILE, HIWIN nebo Tongtai a dalších. Více informací o webináři je k dispozici na speciální stránce, bezplatná registrace je možná prostřednictvím online formuláře.

Během pětidenního programu se TAITRA zaměří na téma možností a výhod vzájemné spolupráce mezi Českou republikou a Tchaj-wanem. Český trh, jakož i trhy sousedních zemí, mají z pohledu Tchaj-wanu velký potenciál pro navázání obchodních partnerství. Tchajwanské strojírenství je po celém světě známé svojí vysokou kvalitou a konkurenčními cenami. Veletrh tak tvoří pro tchajwanské společnosti skvělou platformu k představení jejich produkce a k setkání s potenciálními zákazníky i možnými obchodními partnery.

Jen mezi lednem a červencem 2021 dosáhla celková hodnota importů z České republiky do Tchaj-wanu výše 279,3 milionu amerických dolarů, což ve srovnání se stejným období minulého roku znamená nárůst o 59,32 %. Pět nejvýznamnějších kategorií představují vozidla, automatické procesory dat a přidružené jednotky, součástky a příslušenství pro automobily, zařízení pro drátové telefony a telegrafy a izolované dráty a kabely. Hodnota exportů dosáhla 282,3 milionu dolarů, což představuje 5,59% nárůst ve srovnání se stejným obdobím roku 2020. Tato data dokládají intenzivní obchodní interakci mezi Tchaj-wanem a Českou republikou.

TAITRA zve srdečně všechny zájemce k návštěvě tchajwanského pavilonu na MSV 2021 s možností setkat se na brněnském výstavišti osobně se zástupci tchajwanských společností.

Slavnostní otevření tchajwanského pavilonu proběhne v pondělí 8. listopadu od 13:30 hodin.

Více informací o tchajwanském zastoupení na veletrhu poskytnou:

Tchajwanská rada pro rozvoj zahraničního obchodu (TAITRA)
Belinda Yao
E-mail: belinda@taitra.org.tw
Tel.: +886-2-2725-5200; linka 1332
Fax: +886-2-2757-6653

Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře v ČR
E-mail: economic@teco.cz; czech@moea.gov.tw
Tel.: +420-233-322-415
Fax: +420-233-326-906

Tchajwanské centrum obchodu ve Varšavě
Tel.: +48-22-3705210
E-mail: warsaw@taitra.org.tw

Zdroj zprávy: Best Communications

Best Communications