Technologická řešení, která BLM GROUP nabízí na MSV 2022

LT7 BLM Group RDI

BLM GROUP se zúčastní Mezinárodního strojírenského veletrhu MSV 2022, najdete nás v pavilonu B ve stánku 26. Budeme vystavovat dvě naše strojní zařízení, a to na laserové řezání a automatické ohýbání trubek. Tento veletrh je jedním z nejdůležitějších v Evropě a letos se uskuteční ve dnech 4.-10. října v Brně v České republice.

BLM GROUP se specializuje na výrobu systémů na obrábění trubek, drátů a plechů, jako jsou stroje na ohýbání a tváření trubek, řezačky, ohýbačky drátů, systémy laserového řezání trubek a laserového řezání plechů, 3D jednotky pro řezání laserem. Široká nabídka systémů Lasertube z výrobního programu naší Skupiny zahrnuje zcela automatické technologie pro obrábění trubek libovolného průřezu o průměru v rozsahu od 12 mm do 610 mm, které dokáží v jediném pracovním cyklu neboli vyrobit vhodně nařezané obrobky pro snadnou montáž do rámů a konstrukcí.

Pro plechy nabízí BLM GROUP plně automatizované systémy laserového řezání se širokými možnostmi nakonfigurování z hlediska zpracovatelných formátů a úrovně automatizace.

BLM GROUP nabízí široký sortiment systémů pro ohýbání trubek libovolného průřezu až do průměru 150 mm, ale také pro automatické ohýbání drátů, kovových desek, tyčí a pancéřových rezistorů.

Již více než 60 let spojuje BLM GROUP své bohaté zkušenosti s inovacemi se záměrem neustálého zvyšování efektivnosti a zjednodušení výrobních procesů pro své zákazníky, aby výsledek odpovídal požadavkům na vysokou kvalitu plně ve znamení “Made in Italy”.

Na MSV 2022 budeme vystavovat tato strojní zařízení:
systém Lasertube vyšší řady LT7 a automatickou ohýbačku trubek s možností ohýbání směrem doprava i doleva, E-TURN32.

LT7: strojní zařízení Lasertube – absolutní mezník v řezání trubek pomocí laseru
LT7 je výsledkem dlouholetých investicí do technologického výzkumu a neustálého vývoje inovativních softwarových i hardwarových řešení. Tento stroj je vybaven 3kW laserovým zdrojem IPG, který zajišťuje řezání, automatickým systémem podávání trubek ze svazku do délky 6,5 m a systémem pro vyložení trubek do délky 4,5 m.

lt7 laser RDI

LT7 dokáže zpracovávat dílce o průměru od 12 mm do 152 mm s hmotností až do 23 kg/m, přičemž v celém pracovním rozsahu poskytuje vynikající kvalitu i efektivitu. Veškerá nastavení se provádějí plně automaticky od nejmenšího až po největší průměr. Zpracování otevřených profilů o průřezech “L”, “U” a plochých tyčí se rovněž považuje za zcela standardní a i tyto dílce procházejí procesem zpracování zcela automaticky.

Vláknový laser poskytuje široké možnosti z hlediska tloušťky materiálu a jeho typu; variabilita se pohybuje od měkké oceli 12 mm do 4 mm pro mosaz. 3D obrábění doplňuje celkovou nabídku tohoto vysoce flexibilního systému, který dokáže vyhovět nejrůznějším výrobním požadavkům. Produktivita, kvalita, preciznost, flexibilita, automatizace a snadnost použití. Pro každý z těchto faktorů nabízí LT7 pokročilá řešení, které obstojí před každou konfrontací.

Na ohýbačce All-Electric E-TURN je již první vyrobený dílec vyhovující
E-TURN je plně elektrický stroj na ohýbání trubek směrem doprava i doleva, opatřený grafickým systémem programování v zobrazení VGP3D.

E-TURN nabízí zcela mimořádnou flexibilitu. Díky technologii All-Electric se všechna nastavení a technologické parametry zaznamenávají do programu, takže je zaručena opakovatelnost a nesmírně rychlý přechod bez nutnosti provádět ruční seřízení. Navíc, díky B_Tools, který dokáže vypočítat míru odpružení a natažení materiálu během ohýbání trubky, je možné vyrobit při změně výroby již první dílec jako vyhovující výrobek.

rdi eturn

E-TURN lze plnit ručně nebo automatickým způsobem pomocí podavače ze svazků. Podávací zařízení lze postavit dle potřeby, na pravé nebo na levé straně stroje.

Díky své schopnosti ohýbat v tomtéž pracovním cyklu doprava i doleva, umožňuje E-TURN vyrábět dílce různorodých geometrických tvarů téměř bez omezení, čímž se eliminuje potřeba sváření dílců dohromady nebo rozdělení ohýbacího procesu mezi větší počet strojů. E-TURN představuje ideální řešení pro designový nábytek, pro strojírenství obecně a pro mnoho dalších odvětví, ve kterých je potřeba skloubit kvalitu a opakovatelnost výsledku s flexibilitou výroby.

BLMelements: kompletní softwarová sada pro řízení technologických procesů
BLM GROUP vedle svých výrobních technologií nabízí i vlastní sadu softwarových řešení, které umožňují optimálně využít možnosti a vlastnosti obsluhovaných technologických zařízení a uživatelům zajistit excelentní výkony z hlediska výroby a charakteristik pracovních procesů jak při programování výroby přímo na stroji nebo z kanceláře; stejně tak poskytují naše softwarové sady efektivní správu výrobních zakázek a možnost integrace s podnikovým systémem ERP.

VGP3D představuje software pro trojrozměrné grafické programování ohýbání trubek a ohýbání drátů z portfolia BLM GROUP. VGP3D je intuitivní a výkonný software, dostupný i v provedení umožňujícím programování strojů z kanceláře. Operátor dokáže pomocí našeho softwaru navrhnout a vyrobit trubkový dílec libovolného tvaru nebo geometrie pomocí několika kliknutí.

Artube představuje software CAD/CAM z portfolia BLM GROUP, určený k programování strojů Lasertube, který operátorům umožňuje kreslit a navrhovat jednotlivé trubkové dílce nebo komplexní celky libovolného průřezu a manipulovat s nim. Artube je vlastně nejkompletnější, nejdynamičtější CAD/CAM, který dokáže nejlépe vyhovět potřebám zákazníka.

Protube představuje MES z výrobního portfolia BLM GROUP, který dokáže prostřednictvím jediného rozhraní řídit velmi snadným a transparentním způsobem pracovní programy pro stěžejní stroje naší výroby. Pomocí Protube dokáže uživatel sestavit a připravit v kanceláři technologicky přesně rozpracované výrobní zakázky, efektivně naplánovat výrobu, rozesílat výrobní příkazy do propojených strojních zařízení a zároveň mít k dispozici záznam o všech operacích, které daný stroj provedl. Pomocí umělé inteligence a vzájemného datového propojení s podnikovým systémem ERP představuje Protube klíčový prvek v evoluci chytrých aplikací Industry 4.0.

Služby s řešením vždy na míru zákazníka
BLM GROUP nabízí širokou škálu služeb zaměřených na pomoc zákazníkovi během celého životního cyklu strojního zařízení, aby byla zachována nejvyšší úroveň efektivity a výkonnosti stroje. Mezi nabízenými službami naleznete:

Smlouvy o softwarové podpoře a dálkové podpoře, které umožňují velmi rychle vyřešit případné problémy nebo poskytovat potřebnou pomoc při zavádění nových výrobků nebo postupů do výroby. Dálková podpora umožňuje velice rychle předávat obsluze stroje pokyny prostřednictvím nástrojů rozšířené reality jako je Active Eye.

Programy údržby s odstupňovanou úrovní – Zákazník si může na základě svých provozních potřeb vybrat program údržby, který bude nejlépe odpovídat jeho výrobním objemům a naprogramovat si provádění údržbářských prací tak, aby nebylo nutné přerušovat výrobu a prodloužit životnost stroje pomocí speciálních plánů údržby: Práce běžné a/nebo mimořádné údržby, opravy a objednávky náhradních dílů. Pro libovolnou provozní situaci nabízí BLM GROUP kompletní řadu řešení pro obrábění trubkoviny, plechů a trojrozměrných kovových profilů, doplněné o přesně zaměřená softwarová řešení široké portfolio služeb, jejichž prostřednictvím má zákazník podporu v plném rozsahu: 360°.

Bližší informace Vám poskytne:
Chiara Vaccari – Communication BLM GROUP
e-mail: pr@blmgroup.it

BLM GROUP
BLM Group logoBLM GROUP si přeje být globálním partnerem pro celý proces obrábění trubek, a být se zákazníkem po celém světě v tom nejužším, každodenním spojení pro poskytnutí okamžité, spolehlivé pomoci:

 • BLM SPA z Cantù (CO) se zaměřuje na výrobu CNC strojů na ohýbání trubek, tváření trubek
  a příslušných doplňkových a automatizačních technologií.
 • ADIGE SPA z Levico Terme (TN) vyrábí systémy pro řezání trubek laserem a stroje pro
  kotoučové řezání trubek, tyčovin a profilů. Portfolio doplňují kartáčovací stroje, měřící
  systémy, mycí zařízení a skladovací systémy.
 • ADIGE-SYS SPA z Levico Terme (TN) se specializuje na výrobu „kombinovaných“ systémů
  laserového řezání trubek a plechů a zařízení pro laserové řezání velkorozměrné trubkoviny.

www.blmgroup.com
https://blog.blmgroup.com
https://www.blmgroup.com/it/inspired-for-tube
Facebook: www.facebook.com/BLMGROUP
YouTube: www.youtube.com/BLMGROUPchannel
Linkedin: www.linkedin.com/company/blmgroup

V Českém republice má oficiální zastoupení BLM Group společnost R.D.I. s.r.o.

QR kód R.D.I.