Technologie spékání kovů laserovým nebo elektronovým paprskem na MSV 2025
Strojařina je jedním z nejnáročnějších průmyslových oborů. Neustále se vyvíjí nové stroje, postupy a celé technologie, které výrobním firmám umožňují pracovat rychleji a efektivněji nebo vyrábět věci, které buď dříve nebylo možné vyrobit nebo nikoli s náročnými parametry. Po běžném 3D tisku, který původně pomáhal nejvíce modelářům a designerům nebo výrobcům forem, přichází doba, v které se průmyslově tisknou plně funkční a mechanicky nebo tepelně vysoce namáhané díly, jaké by dříve vyrobit nebylo tak jednoduché.
Společnost MISAN z Lysé nad Labem je známa především jako specialista na číslicově řízené obráběcí stroje od špičkových japonských výrobců a také jako producent sofistikovaných robotických buněk pro obsluhu obráběcích strojů. Hlavní stan má proto v pavilonu P, kde můžete najít její rozsáhlou expozici. Nicméně, portfolio firmy je mnohem širší a společnost každoročně vystavuje i v pavilonu A, kde prezentuje svoje schopnosti v oboru nových technologií, a to zejména v oblasti průmyslového 3D tisku kovových materiálů.
Nejenže je dlouholetým dodavatelem produkčních tiskáren od Colibrium Additive, ale tomuto oboru průmyslové výroby se společnost věnuje velmi intenzivně, což dokládá nejen dlouholetá spolupráce s firmami a vysokými školami na vývoji tisků různých dílů, ale také letošní první účastí na veletrhu obranné techniky IDET.

NA MSV 2025 ukáže společnost MISAN systémy pro spékání práškových kovů. Hlavním exponátem bude ConceptLaser M2 series 5, což je plně produkční stroj 3D tisku od společnosti Colibrium Additive, který je určen pro výstavbu dílů z konstrukčních nebo speciálních ocelí, hliníkových slitin, titanových slitin, slitin Co-Cr, vzácných kovů a dalších slitin. Technologie spékání práškových kovů v průmyslu mohou zastoupit výrazně složitější technologické postupy, které by vyžadovaly využití více obráběcích strojů a případně i odlévání nebo svařování.

Na MSV 2025 MISAN také nabídne informace o strojích Arcam EBM, poskytující velmi zajímavé využití a parametry, které v některých druzích výrob mohou být skutečně neocenitelné.

Technologie EBM (Electron Beam Melting) využívá energie intenzivního paprsku elektronů, který ve vakuu po vrstvách svařuje kovový prášek. Na rozdíl od technologie SLM, využívající laserového paprsku, zde dochází k mnohem rovnoměrnějšímu rozložení teplot uvnitř stavební komory, což významně přispívá ke snížení vnitřních pnutí vytvářených výrobků. Inovovaný způsob expozice kovového prášku také eliminuje nutnost vytvářet tzv. podpůrné struktury dílců a to v jakékoliv jejich poloze. Více podrobností o této technologii vám poskytne tým společnosti MISAN na MSV 2025.
Nezbytnou a poměrně atraktivní součástí expozice MISAN v pavilonu A bývá bohatá galerie vzorků a plně funkčních dílů, na kterých společnost pracovala sama nebo se svými partnery. Ani letos nebude chybět populární formule eFORCE PRAGUE FORMULA na jejímž vývoji se MISAN spolupodílí. Tady je ukázka z minulého roku…
Ukázky vzorků a praktických příkladů 3D tisku od společnosti MISAN
Navštivte expozice společnosti MISAN na MSV 2025 a objevte možnosti moderních technologií v oblasti průmyslového 3D tisku
Hala A1, stánek č. 003
Zdroj zprávy: MISAN
















































