TOP TECHNOLOGY 2008 – Špičkové technologie v Brně

Druhý ročník projektu Top Technology se uskuteční na brněnském výstavišti v termínu 13. – 16. 5. 2008. Na jediném místě tak mohou návštěvníci nalézt vystavovatele nejen tradičních a zavedených veletrhů WELDING a FOND-EX, ale i jejich nově etablované partnerské projekty PLASTEX a PROFINTECH. Více informací o veletrhu i možnosti předregistrace v článku.

WELDING 2008
Po dvou letech se brněnské výstaviště stane středoevropskou “mekkou” svářečů. Kdo se chce seznámit s novinkami a trendy v podání českých i zahraničních firem, neměl by si tuto příležitost nechat ujít. Mezinárodní veletrh svařovací techniky WELDING 2008 přivítá jak pravidelné účastníky, tak i firmy, které se vracejí po několika letech nebo přijedou vystavovat poprvé. Ve srovnání s posledním ročníkem se výstavní plocha rozšíří o více jak deset procent a významný podíl na tom mají – krom tuzemských – také firmy ze Slovenska a Německa. Přibližně 42 procent veletržní plochy zaujmou vystavovatelé oboru stroje a zařízení pro svařování, navařování a řezání elektrickým obloukem.

Silné zastoupení mají také obory stroje a zařízení pro ruční svařování, stroje a zařízení pro svařování a navařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře plynů odtavitelnou elektrodou (MIG, MAG), svařovací roboty a plyny pro svařování, řezání a pájení. Na WELDINGu se představí všechny významné firmy z oboru, z firem, které vystavují poprvé nebo se na veletrh vracejí. Své produkty představí například AIR PRODUCTS, ABB a HST Technologic z tuzemska, REIS Robotics, UP Helfert a KNUTH Werkzeugmaschinen z Německa, rakouský Plansee Metall, ukrajinský PlasmaTec a mnoho dalších.

Veletrh je podporován odbornými svazy z České republiky a Slovenska. Česká svářečská společnost se stala garantem mezinárodní konference Nové trendy ve svařování, která se mj. bude zabývat i novými technologiemi v oblasti žárových nástřiků či metodou „patig“.

PROFINTECH 2008
Stejně jako před dvěma lety, tak i letos se WELDING o plochu v pavilonu V rozdělí s Mezinárodním veletrhem technologií pro povrchové úpravy. PROFINTECH 2008 představí bezmála sto firem ze sedmi zemí Evropy. Návštěvník zde může různé možnosti, jak správnou volbou a kvalitním provedením povrchové úpravy zhodnotit výrobek a optimalizovat jeho užitné vlastnosti. Nejsilnějšími obory jsou zařízení na čištění a úpravu povrchů, galvanotechnická zařízení a lakovací zařízení. Skladbu vystavovatelů z prvního ročníků rozšíří noví účastníci jak z České republiky, tak z Německa a Itálie.

FOND-EX 2008
Čtyřlístek technologických veletrhů by nebyl kompletní bez Mezinárodního slévárenského veletrhu FOND-EX. Od jeho posledního ročníku uplynulo dvacet měsíců, které pro české slévárenství znamenaly období dalšího růstu. O pozitivním vývoji odvětví se návštěvníci budou moci přesvědčit v pavilonu Z, kde uvidí komplexní nabídku oboru slévárenství od více jak sto šedesáti firem ze čtrnácti zemí světa, nejvíce z Německa, Slovenska a Polska. Brněnské výstaviště uvítá dvacet nových firem a nárůst výstavní plochy ze zahraničí dosáhl takřka deset procent. Z veletržních oborů mají nejpočetnější zastoupení odlitky pro strojírenství a stavebnictví, formovací látky a modely či slévárenská zařízení.

PLASTEX 2008
Mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů PLASTEX zaznamenal při své premiéře rekordní zahraniční účast. I letos se procento vystavovatelů mimo Českou republiku blíží k magické padesátce. Celkem vystavovatelé očekávají sto osmdesát firem z devatenácti zemí celého světa. Poprvé se budou prezentovat firmy z Japonska, Španělska, Turecka a Srbska, zájem projevily také společnosti z Thajska, Ukrajiny a Malajsie.

Nejsilněji bude zastoupen obor stroje a zařízení pro zpracování plastů a pryží. Noví účastníci v tomto oboru vystavují především vstřikovací lisy a formy. Druhou nejsilnější komoditou veletrhu PLASTEX jsou polymery – suroviny a aditiva, kde mezi přihlášenými nechybí nejvýznamnější tuzemské petrochemické podniky. Z informací od vystavovatelů soudíme, že se na akci představí hned několik desítek novinek a invativních řešení.

Spolupořadatelem veletrhu PLASTEX je Svaz zpracovatelů plastů ČR, který na druhý den připravuje odborný seminář Český průmysl plastů a kompozitů. Z dalších oborových sdružení se zúčastní například Svaz výrobců kompozitů ČR nebo Taiwan Mold & Die Industry Association. Doprovodný program obohatí konference FORMY BRNO 2008, kterou 13. května pořádá společnost Uniplast Brno, a čtvrteční prezentace firmy UNIPETROL RPA.

SUBCONTRACTING 2008
Průřezového projektu SUBCONTRACTING se zúčastní čtyři desítky firem. Součástí veletrhu FOND-EX 2008 bude také mimořádně zajímavý odborný doprovodný program. Akce se účastní odborné svazy z tuzemska, Slovenska a Polska. Poprvé se bude konat veletrh společně s akcí 45. slévárenské dny, kterou pořádá Česká slévárenská společnost, a která se bude zabývat aktuálními oborovými tématy jako například manipulace a robotika ve slévárenství či slévárenství a čerpání prostředků z evropských fondů.

Předregistrace
Pokud plánujete návštěvu jednoho z veletrhů konaných v rámci projektu Top technology, máme pro Vás zajímavou nabídku. Po registraci na našem portálu můžete získat vstupenku se slevou, takže za návštěvu odborných akcí Plastex, Welding, Profintech a Fond-ex zaplatíte pouze padesát korun. Předregistraci naleznete zde. Stránky s informacemi o veletrhu TOP TECHNOLOGY 2008 jsou pak tady.