TRUMPF a STOPA navazují strategické partnerství pro řešení smart-factory

Trumpf STOPA

High-tech společnost TRUMPF otevřela nové možnosti spolupráce se společností STOPA, jedním z předních výrobců automatizovaných skladovacích systémů. Obě společnosti nedávno oznámily dohodu o ještě užší spolupráci v budoucnu. Automatizovaná úložná řešení STOPA se používají v různých nastaveních, včetně řešení pro chytré továrny TRUMPF. Systémy STOPA umožňují zákazníkům automaticky nakládat a vykládat jejich stroje a propojovat stroje dohromady do logistických sítí. To zvyšuje produktivitu v dílně tím, že výrazně snižuje neproduktivní čas.

Díky jejich všestrannému designu lze úložné systémy STOPA dokonale přizpůsobit rostoucím výzvám moderních výrobních prostředí inteligentních továren nebo je lze bez problémů integrovat do stávajících továren. Jejich výhody vystupují do popředí v kombinaci s novým softwarem společnosti TRUMPF Oseon, který je navržen tak, aby ještě zjednodušil plánování a řízení výroby, a to až po plně automatizovanou automatizaci procesu výroby plechu.

Trumpf STOPA

Foto: TRUMPF

TRUMPF věří, že partnerství a otevřené standardy jsou klíčem k vývoji a zdokonalování řešení pro chytré továrny. Patří mezi ně otevřená rozhraní od umati a standardy pro otevřené umístění od omlox, stejně jako stávající partnerství TRUMPF se specialistou na intralogistiku Jungheinrich, výrobcem strojů na zpracování svitků, nivelací a odjehlování ARKU, specialistou na software pro kovovýrobu Lantek a STARMATIK, automatizační společností specializující se na zakázkové řešení.

stopa trumpf

Foto: TRUMPF

Společnost TRUMPF nedávno sjednotila všechny různé aspekty svého podnikání v oblasti řešení pro chytré továrny pod jednu střechu s cílem podpořit další růst.

Společnost STOPA byla založena v Achernu v Německu v roce 1963. V současné době zaměstnává přibližně 370 lidí a specializuje se na automatizované skladovací systémy pro plechové a velkorozponové materiály a také na plně automatizované parkovací systémy.

„Po více než 35 letech úspěšného partnerství s TRUMPF na řešeních automatizace výroby se nyní těšíme na další společný krok,“ říká Michael Stolzer, vedoucí partner společnosti STOPA Anlagenbau GmbH. Till Küppers, generální ředitel TRUMPF Machine Tools, zdůrazňuje společné ambice společností: „Naším cílem je vytvořit solidní nový základ pro zahájení další etapy naší úspěšné cesty se STOPA, zejména pokračující rozšiřování našich řešení pro chytré továrny. Partnerství se společností STOPA nám umožní v budoucnu nabízet našim zákazníkům ještě komplexnější řadu účinných, udržitelných a produktivitu zvyšujících řešení.“

Investice TRUMPF do STOPA ještě podléhá schválení příslušných antimonopolních úřadů.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo