TRUMPF akceleruje start-upy Optimate a ScaleNC pro zpracování plechů

Trumpf logo

High-tech společnost TRUMPF odstartovala dva start-upy, Optimate a ScaleNC. Společnosti nabízejí digitální řešení pro výrobu plechů. Optimate vyvíjí softwarové řešení založené na AI, které umožňuje pracovníkům v oblasti plechu vylepšovat jejich komponenty a snižovat náklady.

ScaleNC připravuje konstrukční výkresy a přebírá NC programování pro výrobce plechů. Obě společnosti sídlí ve Stuttgartu a fungují zcela nezávisle. Myšlenky pro začínající podniky byly vyvinuty v rámci programu „Internehmertum“ společnosti TRUMPF.

Zaměstnanci zde mohou rozvíjet podnikatelské nápady a založit vlastní společnost do poloviny své pracovní doby. „Nabídky obou společností jsou pro nás jako předního uživatele a předního poskytovatele digitálně propojených řešení pro zpracování plechů vynikajícím řešením. Díky vedlejším produktům dáváme začínajícím podnikům potřebnou podnikatelskou svobodu, zejména v oblasti počáteční fáze, “říká Christof Siebert, vedoucí programu Internehmertum ve společnosti TRUMPF.

trumpf

Foto: TRUMPF

Optimate: Snižte výrobní náklady
Optimate je online platforma, která umožňuje levnější výrobu plechových komponentů. Zde mohou zákazníci nahrávat data CAD svých komponent a AI pak rozpozná, zda a jak lze komponenty vylepšit. Například uvedení do provozu ukazuje zákazníkům, jak mohou vyrábět s menším množstvím materiálu nebo kde lze svařovací švy nahradit ohyby. Cílem je snížit výrobní náklady při zpracování plechu. „Chceme převést design komponent do online věku. To našim zákazníkům umožní navrhovat udržitelněji, snižovat náklady a efektivněji vyrábět,“ říká Jonas Steiling, jeden ze tří zakladatelů Optimate. Optimate také detekuje konstrukční chyby, například když je díra příliš blízko ohybové hrany.

ScaleNC: Programování strojů jako služba v cloudu
Start-Up ScaleNC používá cloudovou platformu k programování ovládacích prvků stroje pro výrobce plechů. Zákazníci mohou nahrát nezpracovaná CAD data, výkresy nebo jednoduché náčrtky a určit, které NC programy požadují. ScaleNC připravuje data pro výrobu a vytváří vhodné strojní programy pro laserové, děrovací a ohýbací stroje, které mohou zákazníci využít přímo při své výrobě. „Nabízíme naše služby za pevnou cenu bez jakýchkoli smluvních závazků. Poskytujeme podporu jak při flexibilním překlenutí úzkých míst v přípravě práce, tak jako dlouhodobý partner,“ říká Holger Röder, spoluzakladatel ScaleNC. Nabídka start-upu je zaměřena zejména na malé a střední společnosti.

Zdroj zprávy: TRUMPF