Trumpf na MSV 2013

Společnost Trumpf i letos představila na MSV 2013 v pavilonu B své inovativní a prvotřídní produkty z oblasti strojírenství. Rozsáhlá expozice nabídla řadu zajímavostí a novinek, které se vyznačují především vysokým výkonem, maximální produktivitou a technologickou inovací.

tr1

Expozice Trumpf MSV 2013

TruMatic 7000
Vysekávací stroj TruMatic 7000 slouží pro precizní tváření plechových dílů. Díky unikátní kombinaci vysekávání a řezání laserem zvládá přesně vyřezat a současně i děrovat široké spektrum dílů, které by jinak vyžadovaly dva samostatné stroje. Produktivita vysekávání stroje je upevněna maximálním sledem zdvihů 1200 1/min., dále max. výkonem laseru a max. výkonem přídavné osy laseru 4 kW. Od svého předchůce TruMatic 6000 se TruMatic 7000 liší schopností tváření za pomocí aktivní matrice, jež umožňuje kvalitnější tváření a aktivní tvářecí zdvih zespoda.

tr2


TruMatic 7000

TruBend Cell 7000
Patří dle společnosti Trumpf mezi nejrychlejší ohýbací systém na světě, který nabízí automatizované ohýbání malých dílů.

tr3

TruBend Cell 7000

Součástí stroje TruBend Cell 7000 je integrovaný senzor plechu LoadMaster Bend, jenž zvyšuje produktivitu práce, neboť zásobuje ohýbací jednotku tabulemi plechu, a to současně s operačním časem, dále LoadMaster Bend tabule také proměřuje a dohlíží nad polohově přesném předání do stroje BendMaster. Maximální tloušťka plechu je 8 mm, maximální hmotnost tabule 3 kg.

tr4

BendMaster

Další důležitou složkou je automatický výměník nástrojů ToolMaster Bend, jenž urychluje flexibilní zpracování jednotlivých dílů. Spolehlivost stroje kontroluje Tool Identification System, který automaticky rozpozná typ nástroje i jeho polohu. Všechny složky a synchronizované procesy tvoří harmonický celek, díky kterému lze docílit při vysoké produktivitě minimálních nákladů na ohraňování dílů. Na ukázkovém videu z MSV 2013 (námi pořízené video) lze sledovat dokonalou práci robotického chapače.

TruBend 5170
Všestranný ohýbací stroj TruBend 5170 dokáže za pomoci úhlového senzoru ACB (Automatically Controlled Bending) bezproblémově ohýbat širokou škálu dílů. Přesnost a preciznost ohýbání zajišťuje šest řízených os zadního dorazu. Mimo jiné TruBend série 5000 nabízí uživatelům jednoduché ovládání skrze dotykovou obrazovku.

tr5

TruBend 5170

TruLaser 3030
Laserové řezací zařízení TruLaser 3030 umožňuje řezat plech až do tloušťky 25 mm. Jedna řezací hlava zvládne ořezat různé tloušťky plechu, technologie “jedné řezací hlavy” minimalizuje časové prostoje. Dynamiku stroje zvyšuje speciální technika lineárních pohonů a také integrovaný výměník palet. Zařízení TruLaser 3030 jako jediné nabízí možnost zvolit si mezi instalací nadél nebo instalací napříč.

tr6


TruLaser 3030