TRUMPF: Nový programovací software pro laserové řezačky profilů

Trumpf logo

Společnost TRUMPF vyvinula nový programovací software pro laserové řezací stroje na profily a trubky. Software “Programming Tube” provádí mnoho pracovních kroků automaticky, takže pro řadu základních postupů není nutné řezací operace programovat. Intuitivní ovládání software zajišťuje rychlé zaučení obsluhy.

programing tube

Foto: TRUMPF

Programování v 3D jednoduše
Programming Tube” podporuje všechny běžné formáty souborů a umožňuje nahrávání a vytváření kompletních sestav řezání trubek a profilů. Sestavy jsou vytvářeny spojováním jednotlivých podskupin řezacích operací, a to pouhým stisknutím tlačítka. Tyto sestavy nahrazují konstrukce, které se obvykle skládají z několika jednotlivých trubek nebo profilů. Také spojovací a polohovací přechody mezi vstupními materiály mohou být vytvářeny stisknutím tlačítka. Tyto pomůcky pomáhají zjednodušit následné výrobní kroky, např. montáž nebo svařování, předcházejí chybám a přináší úsporu nákladů.

trumpf tube

Foto: TRUMPF

Generujte NC programy automaticky
Programming Tube poskytuje extrémně rychlý způsob programování řezání ve 3D. Jakmile je proces návrhu dokončen, software provede proces programování automaticky. Software tak usnadňuje život programátorům tím, že automaticky určuje, jak by řezací stroj laserových trubek měl vysunout součásti a nastavit řezací hlavu. Programovací trubice vytvoří NC program z parametrů laserové řezačky, včetně potřebných nástrojů a správného postupu zpracování. Způsob práce je velmi intuitivní. Místo ručního zadávání parametrů do dialogového pole lze nyní upravovat návrh řezání přímo na virtuálním 3D modelu, a to jednoduše pomocí myši, což je méně pracné. Uživatelé mohou také pomocí myši měnit polohu laserové hlavy. V případě potřeby mohou být do 3D simulace obráběcího procesu začleněny další modifikace.

Zdroj zprávy: TRUMPF