TRUMPF otevřel novou “chytrou továrnu”

trumpf samrt factory

Společnost TRUMPF otevřela ve svém sídle v Ditzingenu novou inteligentní továrnu. Nový závod již vyrábí plechové díly pro tvářecí a pálící stroje společnosti. Inteligentní továrna, navržená jako plně propojené výrobní prostředí, slouží také jako demonstrační centrum – místo, kde firmy mohou na vlastní oči vidět, jak funguje efektivní výroba plechů.

trumpf smart factory

“V naší nové inteligentní továrně máme navzájem propojeno 30 strojů.” Připojení pomáhá snížit rychlost šrotu a dobu zpracování a také zvýšit efektivitu. Nikde jinde na světě nenabízí naši konkrétní kombinaci dovedností při řešení problémů při výrobě plechů, “říká Heinz-Jürgen Prokop, generální ředitel obráběcích strojů ve společnosti TRUMPF.

trumpf smartfactory

Inteligentní továrna je rozdělena do tří výrobních hal, které pokrývají celkem 5 000 metrů čtverečních. Spolu s americkým Chicagem a čínským Taicangem se Ditzingen stal třetím místem TRUMPF, které má plně propojený výrobní závod. Společnost má nyní inteligentní továrnu v každém z hlavních světových regionů, což zdůrazňuje její odhodlání přiblížit se svým zákazníkům.

smart factory trumpf

Asistenční systémy pro každodenní práci
Konektivita v nové inteligentní továrně se rozšíří nejen na řezací, ohýbací a svařovací stroje, ale také na velkokapacitní skladovací systémy a automatizovaná vozidla s průvodcem. Celé propojené výrobní prostředí je řízeno z řídícího centra. Zde se shromažďují všechny klíčové ukazatele výkonu z výrobního procesu v reálném čase – od počáteční objednávky až po hotový výrobek.

smart factory

“Nejlepším způsobem, jak zlepšit efektivitu výrobní linky na plech, je zaměřit se na kroky, které probíhají před a za skutečným obráběním součásti.” Propojení výrobních procesů a strojů dává zpracovatelům plechů rozhodující konkurenční výhodu – zejména v naší době klesajících velikostí šarží, rychlejších dob odezvy a stále složitějších dílů, “říká Prokop. Pracovníky v nové inteligentní továrně podporují asistenční systémy. S pomocí softwaru systému TRUMPF pro provádění výroby TruTops Fab mohou sledovat celý výrobní proces odkudkoli, kde používají tablet, smartphone nebo chytré hodinky.

smart factory

Poskytovatel řešení pro produkci typu end-to-end
Inteligentní továrna společnosti TRUMPF splňuje interní výrobní požadavky společnosti. Slouží však také jako ukázkové centrum pro výrobce plechů z Německa a celé Evropy, které jim ukazuje, jak zvýšit efektivitu řezání, ohýbání, děrování a svařování ve skutečném výrobním prostředí. Od malých a středních podniků až po velké korporace mohou společnosti všech velikostí objevovat nová řešení pro propojenou výrobu. Například malé podniky mohou výrazně zvýšit svou efektivitu tím, že se rozhodnou pro základní řešení, jako je asistent pro odstraňování dílů na bázi AI. Inteligentní továrna společnosti TRUMPF nabízí dokonalý příklad toho, jak propojit výrobu krok za krokem v logistice a dalších oblastech. Větší společnosti s více stroji se mohou naučit, jak nastavit poloautonomní výrobu, studiem plynulé integrace děrování, ohýbání, laserů a úložných systémů v inteligentní továrně.

Poskytovatel řešení a spolupráce s partnery
TRUMPF si klade za cíl pokračovat v budování své reputace poskytovatele řešení pro end-to-end výrobu, a to znamená budování partnerství. Moderní tovární přepravní jednotky, které přepravují materiály do různých obráběcích strojů, vyrábí jeden z těchto partnerů, společnost Jungheinrich, zatímco skladovací systémy pocházejí od společnosti STOPA. Součástí inteligentní továrny je také nivelační a odjehlovací stroj od společnosti ARKU a kontrolní stroj od společnosti InspecVision.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo