TRUMPF představuje novou generaci vláknových laserů

TRUMPF BlechExpo

High-tech společnost TRUMPF se chystá na veletrhu LASER – World of Photonics v německém Mnichově představit svou novou řadu vláknových laserů TruFiber P, čímž zahájí novou éru laserové technologie.

Thomas Fenh Trumpf

Foto: TRUMPF, Thomas Fehn, obchodní ředitel společnosti TRUMPF Laser Technology

„Nová generace vláknových laserů je pro naše zákazníky strategicky důležitá. Díky své pozoruhodné všestrannosti budou mít vláknové lasery v nadcházejících letech rozhodně rozhodující vliv na případy použití našich zákazníků a na naše produktové portfolio,“ říká Thomas Fehn, obchodní ředitel společnosti TRUMPF Laser Technology, zodpovědný za globální prodej laserových technologií. a služeb.

Tyto nové vláknové lasery jsou skutečnými víceúčelovými nástroji pro svařování a řezání silných, tenkých a zvláště náročných materiálů. S výkonem až šest kilowattů a sofistikovanou řadou optiky, senzorů a softwaru se hodí pro širokou škálu případů použití v různých průmyslových odvětvích. Obzvláště působivý je pozoruhodně stabilní výkon TruFiber P, který je zachován i při dlouhodobém provozu laseru.

TruFiber S – skutečný víceúčelový nástroj
TRUMPF nabízí řešení pro všechny integrátory a uživatele se dvěma řadami TruFiber P a TruFiber S. TruFiber S spojuje výkonný zdroj paprsku s pokročilými funkcemi, jako je BrightLine Weld, technologie sloužící ke zvýšení kvality procesu a produktivity. BrightLine Weld dokáže rozdělit plný výkon laseru mezi jádro a okolní prstenec v kabelu laserového světla dva v jednom. Systém podávání paprsku TruFiber S má jeden nebo dva výstupy. Ten dodává laserové světlo do dvou systémů. Připojování a odpojování kabelů laserového světla je cvičení v pohodlí. Díky tomu je TruFiber S vynikající volbou pro velké výrobní linky, jako jsou ty v automobilovém průmyslu.

TruFiber 6000 S

TruFiber P – rozpočtová alternativa
TruFiber P nabízí výstup s propleteným kabelem laserového světla a možnost VariMode. Charakteristiky laserového paprsku mohou být přizpůsobeny tak, aby vyhovovaly různým výrobním požadavkům pomocí VariMode. Laser tak dokáže vysokou rychlostí zpracovávat tenké plechy z oceli, hliníku a podobně, ale i měď, mosaz a další reflexní materiály. VariMode trvá méně než 40 milisekund, než změní profil paprsku pro dosažení nejlepší kvality povrchu pro děrování a řezání tlustého plechu vyrobeného z měkké oceli. VariMode umožňuje uživatelům urychlit řezání a děrování, aby se zkrátily procesy a snížily náklady a zároveň se zvýšila kvalita procesu řezání a svařování.

TruFiber 6000 P

Spolehlivý servis po mnoho let
Vláknové lasery TruFiber S a TruFiber P jsou také vybaveny aktivním řízením výkonu, aby byl výstupní výkon konstantní. Výkonový senzor porovnává hodnotu přednastavenou na laseru se skutečným čtením v mikrosekundových intervalech. V případě nesrovnalostí se úroveň výkonu automaticky upraví. To udržuje výkon laseru konstantní, den za dnem po mnoho let. Robustní zpracovatelská optika a programovatelná zaostřovací optika (PFO) usnadňují dálkové svařování a vrtání. Zpracování obrazu VisionLine zajišťuje přesnost při svařování. Automaticky určí cílovou polohu pro svar na součásti. CalibrationLine Focus kontroluje a opravuje pozici zaostření na součásti. CalibrationLine Power dělá totéž pro úroveň výkonu laseru. Tato kontrolní a opravná rutina probíhá v uživatelsky definovaných intervalech.

Chytrý dohled nad procesy
Smart View Services je sledovací nástroj v reálném čase s jasně uspořádanými řídicími panely a přímočarými displeji pro zákazníky, aby mohli sledovat klíčová data svých laserů, ať jsou kdekoli na světě. Tato data také odesílá společnosti TRUMPF, aby odborníci průběžně kontrolovali a ověřovali platnost parametrů a čerpali ze strojového učení, aby určili, zda je nutná údržba. Toto vzdálené monitorování může pomoci zvýšit dostupnost a efektivitu výrobního závodu.

Rozhraní umožňuje zákazníkovi načíst všechna data získaná z laseru, optiky a senzorů do firemní databáze. Zákazník je schopen bez námahy archivovat a sledovat všechny procesně relevantní parametry po léta, například pro zajištění kvality.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo