TRUMPF představuje nový TruLaser řady 5000 s inteligentními asistenčními systémy

TruLaser Series 5000

Specialista na obráběcí stroje TRUMPF vybavil své nejnovější laserové řezací stroje TruLaser Series 5000 diskovým laserem TruDisk 12001 s výkonem laseru 12 kilowattů. Nové stroje také přicházejí s inteligentními asistenčními systémy, které zvyšují rychlost posuvu pro střední a vysoké tloušťky plechu až o 50 procent ve srovnání s konvenčními laserovými stroji s desetikiloattovým laserem. Vyšší rychlosti posuvu znamenají vyšší výkon, protože tyto nové stroje zpracovávají až o 20 procent více listů za hodinu. Nejnovější stroje TruLaser řady 5000 přicházejí s osvědčenými funkcemi, jako je Active Speed ​​Control a BrightLine Fiber, které vedou ke spolehlivějším procesům a kvalitnějším dílům při řezání plamenem i tavným řezáním.

trudisk 12001

Rozdíl je v produktivitě stroje
Hendrik Meidert, produktový manažer pro TRUMPF TruLaser Series 5000, vysvětluje, proč jsou tyto nové stroje tak speciální: „Zvýšení rychlosti posuvu zvýšením výkonu laseru šetří čas v procesu řezání, ale to je jen část rovnice. Pro nás je stejně důležité zajistit, abychom zvýšili propustnost archů, abychom zlepšili celkovou produktivitu stroje. Klíčem je zde zkrácení neproduktivního času nebo jeho úplné vyloučení. “

Není neobvyklé, že se vyskytnou problémy, které zpomalí nebo zastaví výrobní proces, zejména při řezání tlusté měkké oceli. Existuje spousta faktorů, které mohou zastavit proces řezání, včetně špinavých povrchů plechů, nekvalitních materiálů a variací tloušťky mezi různými plechy. To může vést ke ztrátě času a materiálů. “Čím vyšší je výkon a produktivita laseru vašeho stroje, tím větší dopad to bude mít, když se něco pokazí a váš stroj se zastaví.” Inteligentní asistenční systémy mohou těmto problémům zabránit. Proto nabízíme funkce, které zvyšují spolehlivost dynamického řezání, zejména pro vysokorychlostní systémy, jako jsou naše stroje TruLaser řady 5000, “říká Meidert.

Inteligentní asistenční systémy TRUMPF se již osvědčily u strojů s výkonem laseru 10 kilowattů – a všechny jsou nyní k dispozici také pro stroje TruLaser Series 5000 s výkonem laseru 12 kilowattů:

TruLaser Series 5000

1. Automatické nastavení řezné rychlosti
Aktivní regulace rychlosti je prvním krokem na cestě k autonomnímu řezání laserem. Stroje vybavené tímto systémem řezacího senzoru mohou automaticky řídit a sledovat proces řezání. Kamera se dívá přímo přes řezací trysku přímo do řezu v reálném čase a sleduje světlo vyzařované během procesu řezání laserem. Změny v množství emitovaného záření ukazují, zda je roztavený materiál správně vysunut z řezu. Na základě těchto údajů systém Active Speed ​​Control podle potřeby automaticky upravuje rychlost posuvu tak, aby stroj vždy řezal optimální rychlostí. To vyvažuje jakékoli výkyvy ve spolehlivosti procesu a snižuje počet odmítnutí ve výrobním procesu.

2. Více dílů na každé tabuli plechu
Další užitečnou funkcí pro řezání silného materiálu je tryska CoolLine, která rozprašuje vodu na obrobek kolem laserového paprsku, aby ochladila kov. Toto teplo se hromadí a negativně brání ovlivnění kvality řezu. Tato funkce chlazení umožňuje uživatelům přizpůsobit více dílů na jeden list a spolehlivěji řezat jemné části.

TruLaser Series 5000

3. Řezání méně kvalitního plechu
S funkcí vlákna BrightLine mohou uživatelé řezat měkkou ocel s velkým ohniskovým průměrem. To vede k širšímu řezu a zlepšuje kvalitu řezané hrany. Velký průměr stabilizuje proces řezání, takže rozdíly v kvalitě materiálu nemají téměř žádný dopad na konečný výsledek. Také usnadňuje odstraňování částí z listu.

4. Automatická kontrola trysek
Inteligentní automatizace trysek usnadňuje operátorům život tím, že zaručuje spolehlivé řezání bez otřepů. Systém přepne na správnou trysku a kontroluje její opotřebení i při plně automatizovaném provozu. Uživatelé mohou vyjmout měnič trysek ze stroje a nastavit jej i během řezání. To pomáhá minimalizovat neproduktivní čas.

TruLaser Series 5000

Chytrá cesta ke zvýšení propustnosti
Celkově lze říci, že TruLaser Series 5000 s výkonem laseru 12 kilowattů nastavuje nové standardy produktivity, efektivity a spolehlivosti. Je to perfektní volba pro zákazníky, kteří potřebují spolehlivý proces řezání středních až silných plechů a upřednostňují inteligentní přístup ke zvýšení výkonu. TruDisk 12001 je k dispozici pro vlákno TruLaser 5030, vlákno TruLaser 5040 a vlákno TruLaser 5060.

Zdroj zprávy: Trumpf
Trumpf logo