TRUMPF představuje vyšší výkon pro datové komunikace s novou generací řešení VCSEL a fotodiod

TRUMPF vcsel diod

Společnost TRUMPF Photonic Components, německý globální lídr v oblasti řešení VCSEL (Vertical Cavity Surface Emitting Lasers) a fotodiod pro datové komunikace, představí na Evropské konferenci o optické komunikaci (ECOC) ve francouzském Bordeaux (13.-16. září 2021, stánek 501) nové produkty pro datové komunikace.

Tato high-tech společnost má novou generaci VCSEL a fotodiod s vynikajícím výkonem při vyšších teplotách díky rozsáhle modernizované výrobní platformě s vylepšenou kontrolou procesu a lepšími výtěžky. Diody VCSEL jsou vybaveny plně pasivovanou matricí a dodatečnou mechanickou ochranou mesy pro zvýšení spolehlivosti. Odpovídající fotodioda má nízký tmavý proud a přídavnou zemnicí podložku pro lepší stínění, která rovněž poskytuje možnosti montáže země-signál nebo signál-země. Díky těmto vlastnostem umožňuje společnost TRUMPF svým zákazníkům z oblasti datových center a vysoce výkonných počítačů ušetřit náklady nejen díky nižším nákladům na energii z důvodu menšího chlazení, ale také díky menšímu počtu poruch souvisejících se zařízením v provozu.

VCSEL laser diodes

Foto: TRUMPF

56Gb/s VCSEL a fotodioda
Optickou komunikaci v datových komunikacích podporují laserové diody VCSEL a fotodiody pro rychlost až 56 Gb/s. © TRUMPF

“Díky našemu silnému dědictví v oblasti technologií VCSEL a fotodiod se neustále snažíme posouvat hranice možného,” řekl Ralph Gudde, viceprezident pro marketing a prodej. “I když jsme rádi, že dnes můžeme nabídnout rozšířený teplotní rozsah našich zařízení až do 56 Gb/s, nyní se soustředíme na to, abychom počátkem příštího roku uvedli na trh naše řešení s rychlostí 112 Gb/s. První vzorky by měly být k dispozici v prosinci 2021,” dodal. Vedle trhu datové komunikace nabízí společnost také řešení pro spotřební elektroniku, průmyslové snímání a průmyslové vytápění.

Společnost TRUMPF bude na veletrhu ECOC ve francouzském Bordeaux předvádět svůj 56Gb/s VCSEL a fotodiodu fungující jako článek ve spolupráci s transimpedančním zesilovačem (TIA) a ovladačem VCSEL.

Navštivte společnost TRUMPF Photonic Components na veletrhu ECOC 2021, stánek 501.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo